Matek házi segítség?

Figyelt kérdés

A feladat:

Egy egyenlő szárú háromszög alaphoz tartozó magassága 4,8 cm és a szárai 6 cm hosszúak. Számítsd ki a háromszög kerületét, területét és a szárakhoz tartozó magasságot!

Kaphatnék segítséget, mert nem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá!

Előre is köszönöm!



2022. jan. 9. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha behúzod az alaphoz tartozó magasságot, akkor két derékszögű háromszögre vágtad a háromszöget, amire alkalmazhatod a Pithagorasz-tételt.


Így megkapod az alap hosszát.

Ha az megvan, akkor a K és T-t ki tudod számolni.


Utána felírod kétféleképpena területet és megkapod a másik magasságot.

2022. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uramisten! Nagyon szépen köszönöm!
2022. jan. 9. 10:47
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Basszus ne legyél már ilyen béna, ez egy érettségin nagyon alap elvárás
2022. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ember, 8.os vagyok és a matek nem az erősségem
2022. jan. 10. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Apád lehetnék te gyerek, mi kb általános iskola 6.osztályban már alkalmaztuk a sin/cos tételt. Szóval a hiba a te fejedben van. Nem a világ a hül ye mert te nem tudsz valamit.
2022. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam hogy a világ hulye, azért de én nem értem a matekot, és ezért kértem segítséget 1 azaz 1 feladatban.

És nem mellesleg nincs hiba a fejemben

2022. jan. 10. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Internet, háromszög területe, pitagorasz tétel, olvasgass kicsit. Egyébként csak gondolkozz logikusan, a matematika mint tudomány nyelve erről szól
2022. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az összes többi feladatot meg tudtam csinálni csak ezt az egyet nem, úgyhogy szerintem nincs oka senkinek sem arra hogy kioktasson, főleg egy olyan embernek nem aki nem is ismer, mert az ilyet max. a matek tanáromtól fogadom el
2022. jan. 10. 18:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor hozzá rohanj segítségért ne ide
2022. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Majd rohanok hozzá ha lesz szükségem a segítségére, de a házit amit felad nem fogom a segítségével megoldani, ezért maradt ez a hely
2022. jan. 10. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!