Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít geometriában?

Valaki segít geometriában?

Figyelt kérdés

Adott ez a feladat: Egy egyenlő szárú háromszög alapon fekvő szögei 30 fokosak. A szárak felezőmerőlegesei az alapot három részre osztják. Számítsuk ki az egyes részek hosszát, ha a háromszög alapja 18 cm.


Ez lenne az. Nem vagyok valami nagy penge geometriából, az a helyzet.

Addig eljutottam, hogy kijött a magasságvonal, ami a gyök 27.

Ha innen valaki segítene, nagyon megköszönném!



2022. jan. 15. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismert az alap és a rajta fekvő szögek. Nem is értem az oldalfelezőkre vonatkozó infó szükségességét...
2022. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magasságot ügyesen kiszámoltad. Legyen az eredeti nagy háromszöged ABC (B a háromszög csúcsa), legyen M az alap felezőpontja (amin keresztül a magasságvonalat rajzolhatod), D az egyik szár felezőpontja, és P az a pont, ahol a szár felezőmerőlegese metszi az alapot. A szár felezőmerőlegese révén (ami a D és P pontokon keresztül fut), hasonló háromszögek keleteznek (MBC valamint PDC, mindkettő 30-60-90 fokos szögekkel rendelkezik). Mivel hasonló háromszögek oldalainak az aránya adott, ki tudod számolni a PC szakaszt, ami 6 lesz. Így kijön, hogy a 18 centis alap 3 egyenlő részre lett osztva.
2022. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2022. jan. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!