Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy három színváltozatú...

Egy három színváltozatú virágból két rózsaszínt keresztezünk. Mi lesz a két rózsaszín genotípusa?

Figyelt kérdés

A három színváltozat: Fehér, Rózsaszín, Piros. Ebből két rózsaszínt keresztezünk.


A feladat: milyen színű virágok várhatóak, ha a fent említett virágokból kettő rózsaszínt keresztezünk?


fenotípus, genotípus kell és persze a végeredmény. A fenotípus az az, hogy rózsaszín.


2022. jan. 16. 00:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
50% rózsaszín (Aa genotípus), 25% piros (AA genotípus) és 25% fehér (aa genotípus).
2022. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem és ezeket táblázatba hogyan írjam bele? csak 4 négyzet van megadva, tehát összesen 2 genotípust tudok vizsgálni a tanár által megadott táblázatban.
2022. jan. 16. 00:57
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Az a kérdés, hogy hányféleképpen tudod az „alapszíneket” variálni. Ezek a lehetőségek vannak: piros-piros, piros-fehér, fehér-piros, fehér-fehér. Ahol piros-fehér van, az vehető rózsaszínnek, és ez alapján jönnek ki azok a százalékok a valószínűségre, amiket az 1-es írt.
2022. jan. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
na mi van az elozo kerdesednel nem tetszettek a valaszok?
2022. jan. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3mas az a kérdés, hogy milyen színű virágok várhatóak. Ha kizárható, hogy fehér lesz, meg piros, akkor nyílván csak rózsaszín.

De még így sem értem igazán. Akkor amit 1-es írt az nem jó?


4es ???

2022. jan. 16. 01:17
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es, ha megmutatod melyik "másik" kérdésre gondolsz, akkor talán azzal is előrébb leszek. Kérdésem kiírásakor kiadott kettő hasonló kérdést, viszont mindkettő teljesen másról szólt.
2022. jan. 16. 01:19
 7/18 anonim ***** válasza:
2022. jan. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerinted hogy írhattam ki ezt a kérdést, ha a feladatot csak pénteken kaptuk meg? :D


lényegtelen, végigolvasva a kommentháborút nem jutottam előrébb sajnos :(

2022. jan. 16. 01:23
 9/18 A kérdező kommentje:
3mas: de valahogy mégsem ez a jó megoldás, mert ez az öröklődés témakör, nem hiszem, hogy simán csak az a megoldás, hogy a 3 közül bármely variáció lehet. Fenotípus megvan, de genotípusra nem találok semmit. Csak két hely van kihagyva neki egyébként. A biosz tankönyvben ami van nekünk P-vel van jelölve a virág, de csak két színváltoztaot vizsgál, nem 3-mat. Lehet, hogy a 3 ugyanaz, mint a 2 változatos, csak én nem értem? :D
2022. jan. 16. 01:26
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
na megegy eletkeptelen diak. harman linkeltunk anyagot abban a kerdesben. klikkelni tudsz? ha mar a google nem megy? nem fogja senki a kezedbe adni a megoldast az eletben. nem fog mas leerettsegizni helyetted. nem mas fogja megirni neked a szakdogat. tanulj meg keresni es informaciot ertelemzni
2022. jan. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!