Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányféleképpen alaktíható...

Hányféleképpen alaktíható fiú-lány pár, ha 6 fiú és 7 lány van?

Figyelt kérdés
A tankönyvben csak ilyen kezetfogós példák vannak, olyan, hogy eltéri mennyiség és eltérő nem, olyan még nem, sajnos képtelen vagyok rájönni hogyan kéne kiszámolni. órák óta ezen gondolkozok.
2022. jan. 22. 01:47
 1/7 A kérdező kommentje:

ugye egy fiú minden " körben egyel kevesebb lánnyal alkothat párt (mert az előzőekkel már volt) a lányok közül egy mindig kimarad, de ő közülük is 6 lány először 6 féle fiú közül válaszhat, aztán minden lány már csak 5 közül, de még ott az a maradék 1 lány.


Agyamat eldobom, mindig ilyeneket kell feladni házinak, amit véletlenül sem veszünk az órán, tankönyvben meg főleg nincs rá példa. Neten sincs ilyen, csak hasonló, de ott másra kérdez rá nem jó nekünk. A dolgozat meg amúgy még nehezebb szokott lenni :D

2022. jan. 22. 01:51
 2/7 A kérdező kommentje:

esélytelen, hogy holnapra megoldjuk a feladatot, mert már hajnal 2 van :D

az osztáyl fele már alszik, feladta, a másik fele velem együtt még kutatja, hogy mi lehet a megoldás. Szerintem szokás szerint fél oldalt kell írni :D

2022. jan. 22. 01:54
 3/7 A kérdező kommentje:
ha 6 fiú és 6 lány lenne, akkor egyszerő, 6!=720 féle párt alkothatnak. De mi van, ha egyel több a lány? Ez idegesít most mindenkit, mert egyik feladat sem szól így, nem találjuk a megoldást :D
2022. jan. 22. 02:05
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
13!/(6!*7!)
2022. jan. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

7!

A fiúk+senki senki áll párba egy lánnyal.

Vagy 7-ből kiválasztunk 6-ot, akinek van párja (7alatt6=7)

Majd 6!-sal szorozzuk, mert 6 fiút és 6 lányt ennyi módon párosíthatunk.

2022. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
100%

A párok között nem számít a sorrend. Ezért a hat fiút valahogy sorba állítjuk. Pl. nagyság szerint. Ha másként állítanánk sorba őket, akkor sem keletkeznének másfajta párok. Ezért ezt megtehetjük.

Utána az elsőnek választunk egy lányt. 7 féleképpen lehet.

A másodiknak 6 féleképpen. Eddig 7*6

A hatodiknak már csak 2 lány közül lehet választani: 7*6*5*4*3*2.

Ez a végeredmény.

2022. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem... Továbbitottam az osztály felé, hálistennek utolsó óránk a matek.
2022. jan. 22. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!