Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjak angolból 100-120...

Hogyan írjak angolból 100-120 szavas levelet?

Figyelt kérdés
Állásinterjúsat. 20 szavam van eddig, de én már mindent leírtam. XD

2022. jan. 22. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Elsősorban bővítsd a szókincsed. Aztán sok gyakorlás marad hátra és menni fog az.


Segíthet az is ha először magyarul végig gondolod amit le szeretnél írni és aztán fordítod le angolul.

2022. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs külön megadva hogy milyen szempontok legyenek benne, akkor egyszerűen annyit írj, hogy ki vagy, honnan értesültél, miért jelentkezel, és adjanak további infót. Nem kell igaznak lennie. Ha magyarul ki tudod találni miről írj, angolul is össze tudod rakni.


Dear Sir or Madam,

XY vagyok, és az interneten/az újságban/... láttam az X álláshirdetést, szeretnék jelentkezni az állásra.

Azért érdekel engem ez a munka, mert... (mindig is X helyen akartam dolgozni/diákmunkát keresek hogy pénzt spóroljak/az egyik osztálytársam is X helyen dolgozik és engem is érdekel/sok szabadidőm van és hasznosan szeretném eltölteni/...)

Úgy gondolom, jó lenne nekem ez a munka, mert... (találékony/türelmes/szorgalmas/tanulékony vagyok hiszen... tavaly dolgoztam a keresztapámnál X-et és van tapasztalatom/minden nyáron fagyit árulok a strandon/már az iskolában is én voltam az osztálytitkár/...)

Azt szeretném kérdezni, hogy... (jöhetnék-e részmunkaidőben heti 4x/kapok-e munkaruhát/kifizeti-e a munkahely a buszjegyemet/...)

Elköszönés.


Ennyi:)

2022. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Megírod magyarul és lefordítod
2022. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előveszed a tankönyvet, munkafüzetet, elolvasod a mintaszövegeket, aztán kicserélgeted benne a neveket, időpontokat, mellékneveket és kb. kész is.
2022. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kérek több választ, köszönöm!
2022. jan. 30. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!