Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometria háziban egy kis...

Trigonometria háziban egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elakadtam egy kicsit le tudnátok vezetni hogy kell megoldani ezt a feladatot?

"Egy téglalap oldalainak hosszúsága 5,32 deciméter és 3,81 deciméter. Rajzold meg a téglalapot és rajzold be a két átlóját! Határozd meg a keletkezett szögek nagyságát!"


Na most ennek a téglalapnak ilyen méretekkel hogy kéne kinéznie? Méréssel meg tudom rajzolni az oké és ha már megvan rajzolva akkor az átlókat is be tudom húzni de a szögeket hogy kell kiszámolni? Levezetné nekem valaki légyszives? Köszönöm



2022. jan. 30. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha behúzod az egyik átlót, akkor két derékszögű háromszöget kapsz, ezekben ki tudod számolni az átlók és az oldalak bezárt szögét (tangenssel). Ha behúzod a másik átlót, akkor ugyanezt el tudod játszani (ugyanazokat a szögeket kapva). Ha mindkét átlót behúzod, akkor a téglalapon belül háromszögek keletkeznek, amelyeknek csak a közös csúcsuknál lévő szögeket nem ismered, a másik kettőt igen, így hivatkozva arra, hogy tetszőleges háromszögben a belső szögek összege 180°, meg tudod határozni azokat is.
2022. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az átló hosszát Pithagorasz-tétellel meg tudod állapítani, majd ahogy az első válaszoló is írta, a tangenssel ki tudod számítani a szögeket.

Megjegyzés: egyet elég így kiszámolni, ennek és a másiknak az összege 90° (a derékszöggel együtt ugye 180°), az átlóknál lévők ezeknek a duplái.

2022. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Rendben így van min elindulni

De még mindig nem tudom rajzként elképzelni gondolom méretarányosan kell de nem tudom hogy rajzoljam le

2022. jan. 30. 12:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Leírná valaki a megoldást? Megköszönn
2022. jan. 30. 13:19
 5/16 A kérdező kommentje:
Megköszönném*bocsánat
2022. jan. 30. 13:19
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a rajz azért kell, hogy megjelöld a szögeket, amiket kiszálomoltál. Így még a méretarányosság sem annyira fontos szempont, csak megkülönböztethető legyen a rövidebb és a hosszabb oldal. Ha egy 5,3 cm × 3,8 cm-es téglalapot rajzolsz, az teljesen megfelelő - pontosabbat nem nagyon tudsz, mérethűen meg nem fér el a füzetedben.

(Ja egyébként nem is kell kiszámolni az átlót a tangenshez...)

2022. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem lesz derékszögű háromszög benne
2022. febr. 2. 09:35
 8/16 A kérdező kommentje:

Istenem valaki nem oldaná meg az elejétől a végéig? De most komolyan

Köszönöm

2022. febr. 2. 09:35
 9/16 anonim ***** válasza:
Téglalapban nem lesz derékszögű háromszög, hogyha behúzod az átlót? Az hogy jött ki neked?
2022. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van a téglalapnak két szomszédos oldala, ezek derékszöget zárnak be, ezek a befogók. Ha lerajzolod ezt, úgy néz ki, mint egy L betű. Ha összekötöd a nem szomszédos végpontokat (az átfogóval), kapsz egy derékszögű háromszöget. Egyik oldal a, másik oldal b, egyik szög tangense a/b, másik szög tangense b/a.
2022. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!