Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek ezek Groteszk...

Szerintetek ezek Groteszk irodalomnak; novellának számít? Bocsi hogy hosszú lett.

Figyelt kérdés

Kapálózom a ... tengerében. Nem süllyedek, nem is emelkedem, csak kapálózom. Hogy mióta? Nem tudom. Tudod mit? Nem is érdekel - csak kapálózom. Elfáradtam, fázom, de legalább fix helyem van - csak kapálóznom kell. Kapálózzunk együtt!



Villámlás, egy sötét árnyék, villan egy kés, sikoly, és a többi. Unalmas egy horrorfilm. Aprócska hang tör utat magának a zajtömegben, s elmosolyodom. Kész a következő zacskó popcorn. Megsimogatom az ölemben terpeszkedő, "Foltos" nevet viselő cica, letessékelem egy finom mozdulattal a földre, és kibattyogok a konyhába. A sós-vajas-kukorica illata kellemesen körül lengi a szobát. Kinyitom a mikrót, magamhoz veszem a tálat, és belemarkolok a frissen kipattogott magokba.


Miau.

Igen, tudom. Tej. Melegítsek neked tejet. Mint egy makró: Hűtőnyitás-hajolás-tejesdoboz-tál-öntés-lefety. Amióta itt lakunk, sokkal falánkabb és hangosabb. Többet iszik, többször és többet eszik, többet nyávog és egészen akaratos kis dög lett. De én így is imádom, meg már megszoktam. Majd valahonnan szerzek kólát úgy igazi a horror film, de most vissza az ágyba. Még lemaradok az első gyilkosságról! Pedig mindig az a legjobb...


2010. szept. 11. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
hűha... talán, az első rész talán groteszk... mondjuk nekem annyira gúnyosnak, torznak nem tűnik egyik sem :)
2010. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki a szerzője, de szerintem nem groteszk. Nem vagyok irodalomprof., de egész más groteszknek mondott műveket olvastam. Az elejében még volt potenciál, de az utolsó két bekezdés egyáltalán nem tűnik groteszknek. Viszont jó benne a hang-látvány-érzet technika, de nem elég groteszk nekem.
2010. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!