Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyha ezzel a címmel kellene...

Hogyha ezzel a címmel kellene fogalmazást írj hogyan kezdenél hozzá? (lent)

Figyelt kérdés
"Minden becsületes szívnek legszentebb a hon."

2022. febr. 21. 15:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó hastaget nm akartam csak meg bolondult a telom
2022. febr. 21. 15:38
 2/9 anonim ***** válasza:
A hazaszeretetről írnék valamit.
2022. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

A fogalmazás kezdete:

"Minden becsületes szívnek legszentebb a hon." Széchenyi István reformkori mottóját ma már túlzóan patetikusnak érezzük. A mai köznyelvben ezt így mondanánk: ...

És itt átírhatnád a mondatot a saját szavaiddal és kifejthetnéd, hogy mit jelent a hazaszeretet a mai embernek. Vagy milyen negatív példák vannak ezzel kapcsolatban.

2022. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 igen erre gondoltam csak nem tudok neki kezdeni

#3 nem ez lenne a lényeg de azért köszi

2022. febr. 21. 15:55
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig irtam azt hogy:

Honfitársaink rengeteget kűzdöttek a honért és ezért lehetünk büszkèk a mai Magyarországra.



Ugye nekünk kell 3mastagolas és arra gondoltam hogy lehetne ez az első része.

Szerintetek?

2022. febr. 21. 15:57
 6/9 krwkco ***** válasza:

"Honfitársaink rengeteget kűzdöttek a honért és ezért lehetünk büszkèk a mai Magyarországra."

Hát, ha csak más szavakkal akarod elmondani, amit Széchenyi írt akkor lehet belőle egy jó kis iskolás házifeladat.

De nem volna érdemesebb a mára alkalmazni a gondolatot? Kritikusan. Hiszen amit Széchenyi írt, az szó szerint értelmezve nem igaz. Manapság azokban a politikusainkban buzog legjobban a saját érzéseik szerint őszinte hazaszeret, akik hazudnak és elveszik a közös tulajdont. Ők a becsületesek?

Vagy, ha valaki elmegy külföldre és lemond Magyarország védelméről vagy közvetlen szolgálatáról, az nem lehet becsületes ember? Attól, mert többé nem nevezhető magyar hazafinak? Mint pl. egy kutatásait külföldön megvalósítani tudó kutató?

De persze ez nehezebb feladat és lehet, hogy nem is ezt várják el tőled.

2022. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen ebben egyet értek, de a fogalmazás az sajnos nem, és a tanáraim sem. Leg szívesebben le írnám amit te írtál vagy ön, de ezt még az egész iskola előtt is el kell mondanom.
2022. febr. 21. 16:44
 8/9 krwkco ***** válasza:

Értem a helyzetet. Akkor írhatnál a történelmi előzményekről:

- honfoglalás (bár ez egy kicsit nehezen indokolható és necces)

- csata a Vértesben, valami Habsburg ellen, már nem emlékszem

- önfeláldozás a tatárjáráskor. Biztos volt ilyen

- török ellenes harcok

- Rákóczi szabadságharc

- 48

- 56

- O. V. hősies beszéde a Hősök terén (csak viccelek)

És a befejezés lehetne, hogy ma mit kell tennie egy magyar embernek a hazáért.

2022. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hiszen rengeteg ötletet adtatok, már hála istennek készen vagyok, lehet hogy az utolsó válaszoló szavaiból meg meritek egy pár dolgot de végre be fejeztem.
2022. febr. 21. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!