Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudna segíteni valaki ebben a...

Tudna segíteni valaki ebben a geometria feladatban?

Figyelt kérdés
Mekkorák lehetnek annak az ötszögnek az ismeretlen szögei, melynek minden oldala egyforma hosszúságú és van két derékszöge?

2022. márc. 15. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod, hogy mennyi a szögek összege. Ebből kivonod a két derékszöget és a maradékot elosztod háromfelé, tól...-ig.
2022. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:

"a maradékot elosztod háromfelé"

A 3 db nem-derékszög nem egyenlő.

2022. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
Vegyél fel egy oldalhosszúságnyi szakaszt és rajzold mellé a két derékszögű oldalt. Szerkeszd rájuk a hiányzó két oldalt. Egy házikó-formát fogsuz kapni. Innen már egyszerű.
2022. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
És van egy másik megoldás is: veszel két egybevágó, egyenlőszárú, derékszögű háromszöget. Az átfogójuk egyik csúcsa közös. És szétforgatod őket annyira, hogy az átfogók másik csúcsa közötti távolság pont egy oldalnyi legyen.
2022. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Egy négyzetre rajzolt szabályos háromszög. Innen menni fog?
2022. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:
100%

#5

Az csak az egyik megoldás.

2022. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2: azért írtam oda, hogy "tól-ig". Sehol nem írtam, hogy három egyenlő részre....


ennek a feladatnak több megoldása is lehet!

2022. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
@krwcko: A másik esetben határozatlan lesz, háromismeretlenes egyenlet. Esetleg lehet kicsit bonyolítani, ha a szögekre vonatkozó összefüggéseket is nézzük.
2022. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:

#8

Szerintem egyértelmű, nem határozatlan. Leírnám más szavakkal, amit a 4-es hozzászólásban írtam.

Vegyünk egy négyzetet. Egy átló mentén vágjuk ketté. A keletkező két háromszöget forgassuk szét úgy, hogy az átfogójuk egyik végpontja maradjon közös, a másik pedig pontosan egy oldalnyi távolságra távolodjon el. Lesz két derékszögünk, amik nem szomszédosak és 5 oldalunk egyenlő hosszúsággal.

2022. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!