Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vas atomtöltése és nukleon száma?

Vas atomtöltése és nukleon száma?

Figyelt kérdés
Kerestem angolul is, de nem találtam. Jó lenne, ha valaki leírja nekem. Köszönöm a válaszokat előre is!
2022. márc. 24. 15:56
 1/3 krwkco ***** válasza:

Az atomtöltés az a rendszám. A protonok száma a magban. És pozitív.

A nukleonok: a protonok és neutronok. A számuk együtt nagyjából az atomsúly vagy atomtömeg. Azért nem mindig egészszám közeli, mert az elemeknek többféle izotópjuk van, különböző számú neutronnal. És ezek súlyozott átlaga adja az atomtömeget.

2022. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sadam87 ***** válasza:

#1

Ha az "atomtöltés" az atom töltését jelenti, az 0 (definíció szerint). Amit te írsz, az atommag töltése.

A nukeonszámmal egyet értek. (Bár megjegyzem, valójában az egyes izotópok tömege sem egyezik meg pontosan a tömegszámmal.)

2022. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

#2

Igazad van.

Ez a "mennyi az atomtöltés" olyan fura kérdés, hogy hirtelen a magtöltésre asszociáltam.

2022. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!