Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy háromszög oldalhosszúságai...

Vladdydaddy kérdése:

Egy háromszög oldalhosszúságai egész számok. Két oldala 3cm és 7cm. Hány ilyen háromszög van?

Figyelt kérdés
órán azt írtuk a c lehet 5,7,8,9 de nem értem,miért?
2022. márc. 27. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a háromszög-egyenlőtlenségre gondolnék.

--> ha egy háromszögben tetszőlegesen kiválasztunk 2 oldalt, akkor azok hosszának összege nagyobb lesz a 3. oldal hosszánál


A 3cm-es oldal a legrövidebb, mert ha a 3. (c) oldal rövidebb lenne, pl. 2cm, akkor 3+2>7 nem teljesül.


Szóval 3+x>7 és 10>x (10=3+7)

Nem oldottam meg, de szerintem egy olyan intervallum lesz az eredmény, melyben az egész számok az 5; 7; 8 és 9 lesz.

2022. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 is lehet.


Van az úgynevezett háromszög-egyenlőtlenség, ami azt mondja ki, hogy bármely két oldal összege nagyobb a harmadik oldalnál. Például 3;4;5 cm oldalú háromszög létezik, mert


3+4 > 5

3+5 > 4

4+5 > 3 egyenlőtlenségek mind teljesülnek. Ezzel szemben 3;4;7 oldalú nem lehet, mert 3+4>7 nem igaz, valamint 3;4;10 sem lehet, mivel 3+4>10 sem igaz.


Tehát legyen a harmadik oldal hossza c, ekkor ezt a három egyenlőtlenséget tudjuk felírni;


3+7 > c

3+c > 7

7+c > 3


Ennek a három egyenlőtlenségnek egyszerre kell teljesülnie. Nézzük meg külön-külön, hogy mikor melyik lesz igaz;


első: 10>c

második: kivonunk 3-at: c>4

harmadik: c>-4


A három egyenlőtlenség akkor teljesül egyszerre, ha 10>a>4, ennek pedig az 5;6;7;8;9 egész számok tesznek eleget, tehát a háromszög harmadik oldala ilyen hosszú lehet.

2022. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, nem nagy dolog megoldani:

3+x>7 --> x>4 ; x nagyobb, mint 4

x>10 ;x kisebb, mint 10


--> 4<x<10

Ebben az intervallumban az egész számok az 5; 6; 7; 8 és 9.

Szerintem a 6 is megoldás.

2022. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze ebből következik, hogy a feladatra a válasz, hogy 5 ilyen háromszög van.
2022. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!