Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem sokára nagy dogát írunk...

Commfy97 kérdése:

Nem sokára nagy dogát írunk és megadták a lehetséges címeket. De nem tudom a tanult verseket közül melyik hova kellene. Nagy fogalmazást fogunk írni és némelyikről alig írtunk valamit.Ezek közül melyik tartozik bele?

Figyelt kérdés

A cím amit nem tudok hova tenni: Vörösmarty és a romantika

Tanult versek: Szózat, Pázmán, Magyarország címere, Szabad sajtó, Emlékkönyvbe, Késő vágy, Merengőhöz, Gondoltaok a könyvtárban, Guttenberg-albumba, Liszt Ferenchez, Az emberek, Előszó, A vén cigány

Ezek közül melyik tartozik bele ebbe a címbe?



2022. márc. 27. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek mind Vörösmarty költeményei és mindegyik a romantika korában született, mivel Vörösmarty akkor élt és írt. Tehát nem teljesen értem, mi a feladat.
2022. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2022. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha ezt a címet kapom , mindegyiket elemeznem kell? Mert egy másik cím az az hogy Vörösmarty Szózat azt tudom hogy oda csak a szózat elemzése kell. Tehát ehhez a címhez mindegyik vers elemzése kell akkor ? Ez lenne a kérdésem. elnézést ha kicsit zavarosan fogalmaztam.
2022. márc. 27. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a Szózat-ot kapod, akkor csak azt kell elemezned.

Ha Vörösmarty és a romantika címet kapod, úgy Vörösmarty költészetét kell bemutatnod a felsorolt műveken keresztül, nem pedig azokat elemezve, mert az nem verselemzésről szól, hanem Vörösmarty költészetéről.

2022. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. márc. 27. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!