Lórika ,Gyurika és csöpike madár csemegét csipeget. Lóri és Gyula összesen 600 darab,Gyurika és csöpike összesen 695 darab ,csöpike és Lóri pedig eggyütt 45 darab magot evett meg.Valaki tud segíteni?


Melyik papagáj ette A legtöbb madár csemegét?

Melyikük ette a legkevesebbet ?

Hány szem magot ettek összesen ?

Mennyit tettek külön külön?



2022. ápr. 5. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

l + g = 600

g + c = 695

c + l = 45

Láthatjuk, hogy minden páros meg van adva.

l + g + g + c +c + l = 2l + 2g + 2c = 2 (l + g + c) = 600 + 695 + 45 = 1340

l + g + c = 1340 / 2 = 670, ennyit ettek összesen

670 - 600 = 70 = c (Csöpike)

670 - 695 = -25 = l (Lórika)

670 - 45 = 625 = g (Gyurika)

Nagyon gyanúsak ezek a számok, különösen Gyurikáé, mivel negatív. Mondjuk hányhatott is. Helyettesítsünk be:

l + g = -25 + 625 = 600

g + c = 625 + 70 = 695

c + l = 70 + -25 = 45

2022. ápr. 5. 20:36
 2/2 krwkco ***** válasza:

Ha összeadjuk a 3 számot és elosztjuk 2-vel, akkor megkapjuk, hogy mennyit evett a három madár összesen.

Ha ebből kivonjuk a két-két madár fogyasztását, akkor megkapjuk a harmadikét.

2022. ápr. 5. 22:29