Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom a kotangenst...

Hogyan tudom a kotangenst kiszámolni visszafelé? Pl. Ha megvan adva hogy ctg a=5,210

Figyelt kérdés
2022. ápr. 12. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a = arctg(1/5,210) + n*pi
2022. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az n az mi?
2022. ápr. 12. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező; attól függ, hogy mi a feladat.


Számológéppel nem tudod a kotangenst visszakeresni, mert ilyen funkciót nem tesznek a számológépre, ennek fő oka az, hogy (szinte kivétel nélkül) a kotangens reciproka a tangens, ennek megfelelően az egyenletből lehet tangenst csinálni; ctg(x)=1/tg(x), tehát


1/tg(x) = 5,21, rendezés után

tg(x) = 1/5,21, ennek pontos megoldása x=arctg(1/5,21), amit számológéppel ki lehet számolni.


A számológép viszont sajnos csak egy megoldást tud kiadni, de ha ez egy egyenlet, akkor az összes megoldásra szükségünk van. Tudjuk, hogy a tg(x) függvény periódikus, periódusa pi, ennek megfelelően az egyenlet megoldáshalmaza így adható meg:


x=arctg(1/5,21) + n*pi, ahol n tetszőleges egész szám.

2022. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oh értem

Nagyon szépen köszönöm :)

2022. ápr. 13. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!