Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Különböző számlálóval, és...

Különböző számlálóval, és nevezővel rendelkező törteknél hogyan állapítom meg, hogy melyik a nagyobb?

Figyelt kérdés

Tegnap este ezzel foglalkoztam, bár fáradt voltam már, lehet ezért nem jött át a magyarázat. Itt van például ez a két tört:


4/5 és 6/8.


Mi a szabály, honnan állapítsam meg, hogy melyik a nagyobb?


Köszönöm a válaszokat előre is.


Én vagyok az a Kérdező, aki felnőttként akar leérettségizni, (10. osztályom van jelenleg) és építi fel a matematika alapjait.


Nemsokára visszanézek, csak elmegyek irodalmat tanulni, mert azzal is haladnom kell.


2022. ápr. 21. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

közös nevezőre hozod őket

itt 40 a közös nevező

32/40 30/40 TEHÁT a 4/5 A NAGYOBB

2022. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es válasz a korrekt megoldás ( a módszer sok más példában is használható)

Ha csak egyszerűen tudni akarod, akkor 4/5=0,8 6/8=0,75

2022. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2022. ápr. 21. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Későbbiekre érdemes megjegyezni; tudjuk, hogy ha


-kisebb számot vonunk ki nagyobból, akkor az eredmény mindig pozitív,

-két azonos számot vonunk ki, akkor az eredmlny 0,

-nagyobb számot vonunk ki kisebből, akkor negatívat kapunk.


Tehát ha két törtet vizsgálsz, akkor csak ki kell vonnod egymásból őket, és megnézni az eredmény előjelét. Ehhez persze közös nevezőre kell hozni.


Bizonyos esetekben működhet, hogy a törteket átírod tizedestört alakba (ahogy a #2-es tette), de előfordulhat, hogy a két tört tizedestört alakja csak a sokadik tizedesjegyben tér el egymástól, így nehéz őket vizsgálni.

2022. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!