Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tanár köteles haladékot...

A tanár köteles haladékot adni ha nem sikerül beadni a házi feladatot?

Figyelt kérdés
Hétfőn beadtam a házit krétában, kiírta hogy nem lehet menteni (ahogy mindig szokta) de a beadás sikeres volt. Nem foglalkoztam vele tovább. Másnap kaptam rá egy egyest, nem értettem hogy miért ezért kérdezősködtem. Kiderült hogy azt a fájlformátumot a kréta nem tudja kezelni ezért úgy mutatta mintha egy üres fájlt adtam volna be. A háziban kiadta milyen formátumban kell menteni, hibáztam, nem láttam. Viszont nagyon sokat dolgoztam vele és nem akarom hogy feleslegesen öltem bele órákat. Amint hazaértem elküldtem újra, jó formátumban és screenshottal bizonyítva hogy tegnapi a fájl. Nem érkezett visszajelzés arról hogy nem sikerült beadni, ha még aznap ír hogy üres fájlt adtam be nem lenne gond, újra elküldtem volna. Ma éjjel/kora reggel írt hogy nem adhatom be újra. Arról nem tehetek hogy ez a tanár lusta, minden órája úgy megy hogy kiad egy érettségi feladatot ő meg addig sorozatot néz, nem lehet tőle kérdezni. Tehetek valamit?

2022. máj. 11. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Figyelmetlen voltál, ennyi. Nem a tanárt kell szidni. A munka világában se lesz ilyen. Ha határidő van, azt be kell tartani és neked alaposan át kell nézni mit milyen formátumba adsz le. Ha meg mész egyetemre ott meg ezt főleg le fogják szarni, hacsak nem egy jó oktatót fogsz ki, ami elég ritka. Majd legközelebb figyelmesebb leszel :)
2022. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Te hibáztál, az életben a határidők elmulasztásának mindig vannak következményei. Ne a tanárt hibáztasd, bár az a legegyszerűbb.
2022. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Jogi értelemben igaza van #1-#2-nek, de sok esetben van jogorvoslati lehetőség. Például ha azt mondják, hogy x ideig fel kell adnod a postán a levelet, a posta pedig elkavarja a leveledet, az nyilván nem a te hibád lesz. De persze tudnod kell bizonyítanod, hogy a levelet feladtad, amit úgy tudsz bizonyítani, hogy ajánlva adod fel (mást nem is fogadnak el).

Ebben az esetben egyértelműen tudod bizonyítani, hogy időre kész volt a feladat és be is küldted, csak a fájlformátum volt a hibás, és hogy ezt benézted, csak a te hibád, tehát nem tőled kívülálló okok történtek.

Persze ha a tanár ennyire szabálykövető akar lenni, akkor nem lehet neki felróni, hogy egyest adott (bár megnézném, hogy ő amúgy mennyire keresi a kiskapukat az életben, de mindegy...), de ha ennyire nem érdekli, hogy ki mit csinált (mert nyilván nem emberéletek múlnak rajta, hogyha most az egyszer mégis elfogadná utólag az egyébként időre megírt dolgozatot), akkor felvetődik a kérdés, hogy mi a francnak ad ki feladatokat.


Sajnos azt lehet mondani, hogy akármennyit dolgoztál vele, ezt be kell nyelned, és meg kell tanulnod, hogy minden feltételnek nézz utána, és ha kell, akkor 3-szor is ellenőrizz le mindent, hogy biztos jó legyen.

2022. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!