Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Akkor is kötelező elolvasnom...

Akkor is kötelező elolvasnom a vallási szentiratokat, ha ellenzem és idióta, hülye, baromságnak tartom a vallást?

Figyelt kérdés

A degenerált magyartanárom kitalálta, hogy el kell olvasnom még egypár vallási tartalmú szentiratot, mivel a filozófiatanár is unszolta, meg versenyen is indított. El kellene olvasnom a Tao-te-kinget, a Koránt, illetve a Talmud és a Tipitaka néhány részét. Nekem éppen elég volt a Biblia teológiai áltudományos agymosása.


Azokat a könyveket, amelyeket el kellene olvasnom legszívesebben máglyára hajigálnám, ledarálnám vagy még meg is taposnám. Tudományos tény, hogy ami benne van, az mind idiótaság és nem létezik. Ez tény.


Muszáj elolvasnom, ha a tanár azt mondta, hogy olvassam el a bizonyos részeket vagy könyveket májusig?


SÜRGŐS LENNE, MERT RETTEGEK ATTÓL, HOGY A VILÁGLÁTÁSOM ÁTFORMÁLNÁ ÉS MEGGYŐZNE A HÜLYESÉG ÉS MÁR NEM IS ELLENEZNÉM.



2022. márc. 24. 21:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Bár még nem kezdtem el olvasni az említett könyveket, de a tartalmából kiindulva biztos szar és rossz, ami semennyire sem érdekes. A vallások lehetnek érdekes, jó témák egyáltalán? Nem, mert undorító jelenség a társadalomban, hogy hisznek még bennük.
2022. márc. 24. 21:13
 2/28 A kérdező kommentje:
Irodalmilag is kuka a Talmud is, a Korán is, az Út, meg erény könyve is. Nincs értéke.
2022. márc. 24. 21:16
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Aludj, fáradt vagy. Elolvasod őket igen, ha kell.
2022. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi bajotok van a vallással? Feltéve, hogy nem te vagy a pszichológusos vallás ellenes gyerek?

Vagy úgy tekintesz rá, mint kötelező olvasmányra (oké, a Candide-ot én is felgyújtottam volna), vagy nem olvasod el. Nem fognak kivégző osztag elé állítani.


Egyébként igen, lehetnek érdekesek is, és nem kell attól félned, hogy átformálják a világlátásod, ha alapból nem vagy hajlamos rá, és ellenzed.


Én például imádom az ókori mitológiát, na és?

Viszont most megyek bikát áldozni Posszeidonnak.

2022. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom miről beszélsz, de nekem az a bajom vele, hogy a világ egyik legundorítóbb férge, amit ki kell szedni a társadalomból.


El kell olvasnom, ha nem akarom?


Nem, nem lehetnek érdekesek. Hogy a fenébe lehetne érdekes a taoizmus, a judaizmus, az iszlám, a buddhizmus vagy a kereszténység? Hogy?


Én attól még félek attól, hogy meggyőzne valamilyen érvvel és érdeklődni kezdenék felé és már nem ellenezném és vetném meg őket.

2022. márc. 24. 21:46
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, nem kell.

Max egyest kapsz, és nem érsz el helyezést a mit tudom én milyen versenyen.


Legyél erős, de meg kell tudnod: a világ nem körülötted forog...


Szóval azért, mert neked nem az, másnak lehet érdekes.


Ahogy a "kollégádnak" is jeleztem (megjegyzem az arrogáns stílus igencsak hasonló), van a vallásoknak történelmi, és filozófiai háttere és hatása is az emberiségre nézve.

Nem kötelező hinni, de attól a másik nem rosszabb, vagy te nem vagy jobb, mert nem értesz vele egyet.

2022. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
De a tudósok bebizonyították, hogy nem igaz. A tudománnyal és a művészetekkel ellentétes a vallás. Nem véletlen, hogy a vallási személyek (pl. szerzetesek) nem járultak hozzá az emberiség tudásához, csak a butulásához. A szerzetesek csak csücsültek és nem fedeztek fel semmit. Csak lustulnak a mai napig.
2022. márc. 24. 21:56
 8/28 A kérdező kommentje:
Vallástól függetlenül.
2022. márc. 24. 21:57
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Történelmileg nem csak felfedezésekkel lehet hatni a világra.

A kódexek az ő munkájuk révén terjedtek, mielőtt a könyv nyomtatást (amivel először a Bibliát sokszorosították) feltalálták volna, vallásháborúk, reformáció, vallás és államok kapcsolata... Oktatás... Művészetek...

2022. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet valaki ekkora gyökér?? Csak azért mert te nem szereted és hülyeségnek tartod attól valakit érdekelhet. Attól, hogy "ellentétes" a tudomànnyal még lehet benne érdekes dolog. Írásaidból ítélve nem kell félned, hogy átmosnák az agyad, az sem segítene. Menthetetlen vagy.
2022. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!