Hogyan kapok a 5 √2 ből √50-et ?


2022. máj. 28. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

√50 = √(2*25) = √2*√25

√25 = 5

2022. máj. 28. 18:51
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

A gyökvonás azonosságaiból fakadóan;


√a * √b = √(a*b), az azonosság oda-vissza működik, hogyha a;b nemnegatívak.


Ennek megfelelően az 5-öt át kell írnunk gyökös alakra, ami √25 lesz;


5*√2 = √25 * √2, és itt használhatjuk a fenti azonosságot, így kapunk √(2*25)-öt, ami √50.

2022. máj. 28. 22:01