Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon stresszes vagyok, már...

Nagyon stresszes vagyok, már majdnem síró görcsöt kapok esténként. Hogyan tudnám ezt kezelni? Hogyan lehet enyhíteni a stresszt?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi okozza?
2022. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy mostanában nagyon sok a tanulni valóm és a dolgozatok. És elvagyok maradva, próbálom minél többet tanulni de este már nem tudok mert nem fog egyáltalán az agyam,nappal meg suliba vagyok így suli után van csak rá időm de nem elég és egyre jobban pánikba esek ahogy rá gondolok.
2022. jan. 26. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
A sportot próbáltad már? Sokaknak nagyon jó feszültség levezető :) Vagy ha olyan helyen laksz, akkor tekerd fel a legzúzósabb kedvenc zenédet és üvölts! :)
2022. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a sport egy jó megoldás,találd meg amire tudsz időt szakítani. A jóga és hasonlóak is jók és elég hozzá egy kis hely a szobában. Vagy,ha ki akarsz mozdulni,az úszás, esetleg egy séta suli után vagy tanulás közben,amikor már túl sok. Próbálj heti tervezetet készíteni,hogy jobban átlásd és készülni tudj.

Ezen kívül az étkezésre figyelj,legyen kiegyensúlyozott és sok friss zöldség, gyümölcs. Ajánlom a citromfű teát ( én gimi alatt sokszor azt ittam),valamint a magneb6 vitamint vagy más magnéziumot és ginkgo bilobát.

Engedj meg magadnak egy kis én időt, más nem egy fürdővel vagy hasonló és aludd ki magad! Ne feledd,az csak egy jegy, az egészséged ne menjen rá,annyit nem ér. Valamint,ha van hobbid, szánj rá időt néhány naponta legalább, ha csak egy fél órát is,ha örömöt szerez.

2022. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia most diplomaztam le januarban az egyetemen, es hasonlo problemaim voltak.


Nekem a sok tanulas, panikroham formajaban jott ki, illetve szorongasban.


Ami nekem segitett: Hetvegente kirandulas a szabadban, sok talalkozas a baratokkal, kimozdulas a levegore, a lenyeg hogy ne otthon a szobadban legyel, hanem valahol mashol az nagyon sokat segit.


Voltam orvosnal is ezzel, felirt egy frontin 0.25mg-ot, meg egy recept nelkuli valeriana relaxot. A frontint soha nem vettem be, inkabb szarul voltam, es relax zenet hallgattam, vagy ilyesmi, a valerianabol beszedtem 2 doboznyit, hat hogy oszinte legyek nem sokat hasznalt...Most h vege az egyetemnek egy honapja kicsit jobban vagyok mar, nem stresszel ugy semmi, de nekem azt ajanlottak h kezdjek el sportolni, ugy hogy ha jon a jo ido, neked is ajanlom hogy kezdj el sportolni.


Van egy alkalmazas mobilra az a neve 7cups, itt vannak emberek akikkel lehet nev nelkuli chatelni, es meghallgatjak a problemaid, vagy ha panikrohamod van irhatsz nekik, szoval segitenek, probald ki az appot, ha kell vki akinek leirhatod a gondjaid itt amugy hallgato fulekre talalsz. Hajra es ne izgulj elfog mulni :))))

2022. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!