Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben a feladatban (pénzügy-ka...

Ebben a feladatban (pénzügy-kamat) miért osztani kell? Vagy el van írva?

Figyelt kérdés

1.000.000 Ft-ot örököltünk amerikai nagybácsikánktól, de a pénz csak két év múlva fog megérkezni

(hosszú idő az örökösödési eljárás). Mennyi az örökségünk mai értéke, 7% banki kamat esetén?


PV0 = FVt / (1+r)t (ez itt kicsi "t") = 1.000.000 / 1,072 (a négyzeten) = ? --> elvileg ez a megoldás


Nem értem, miért osztani kell, és nem szorozni... így kevesebb is jön ki, mint 1 000 000... következő feladat ugyanez:


Verseny főnyereménye, jövő évtől kezdődően 3 éven keresztül, évente

1.000.000 Ft. Mennyi a nyereményünk mai értéke 10%-os banki kamat esetén?

PV0 = 1.000.000 / 1,11 (az elsőn)

+ 1.000.000 / 1,12 (a másodikon)

+ 1.000.000 / 1,13 (a harmadikon)

= ?


Bocsi, a négyzet számokat nem tudom, hogyan kell itt írni. A lényeg, hogy miért osztani kell szorzás helyett?



2022. máj. 29. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jó, látom már a lényeget...

"de a pénz csak két év múlva fog megérkezni" Az első feladatnál is...

2022. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 krwkco ***** válasza:

#10

Bocs, amiért túlságosan direkt a stílusom.

Most már érted, hogy mit miért kell így számolni, de hadd írjak még egy pár mondatot magyarázatul.

Ami a feladatokban szerepel, az egy gyakori közgazdasági probléma:

- hogyan járok jobban, ha most kapok x forintot és az elérhető kamattal kamatoztatom vagy ha valamennyi év múlva kapok majd y forintot? A kettő értéke akkor azonos, ha x+(a kamatos kamat) = y.

Ez annyira fontos fogalom, hogy külön nevet adtak neki. x-et y jelenértékének, vagyis a jelenben képviselt értékének mondják. (A feladatban mai értékként szerepel.)

2022. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Nem baj. Engem a saját tudatlanságom idegesített fel leginkább ezzel kapcsolatosan. Ezt benéztem...

2022. jún. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!