Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Standard állapotban folyékony...

Standard állapotban folyékony halmazállapotú anyagok szilárdan halmazállapotban milyen rácsban kristályosodhatnak?

Figyelt kérdés
Példa is kellene, köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni!

2022. máj. 31. 21:45
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%
Most az a kérdés hogy olvadékok milyen rácsba rendeződhetnek amikor megszilárdulnak? Csak mert eléggé érthetetlenül sikerült kiírnod ezt a kérdést.
2022. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a konkrét anyagól függ, tehát a feltett kérdés megválaszolhatatlan!
2022. jún. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés egy konkrét feladat, nem én találtam ki.
2022. jún. 1. 12:14
 4/5 Z003 ***** válasza:
100%

Hát jó, akkor lehet hogy a feladat készítőjének épp sztrókja volt, vagy nem tudom. Mert ezt ennél csak érthetőbben lehetett volna leírni.


De akkor feltételezem, hogy jól tippeltem mi a feladat, mert nem írtad hogy nem az lenne. Ebben az esetben: a ionos anyagok ionrácsba rendeződnek, a molekulák molekularácsba, a fémek fémrácsba és az elemi anyagok atomrácsba vagy molekularácsba.


Példák:

ionrács: Nehéz olyan ionos anyagot találni ami standard állapotban (25°C, 1 atm) folyadék. De a 1-butyl-3-methylimidazolium hexafluorophosphate (nem fogom lefordítani magyarra), folyadék szobahőmérsékleten. Viszont ez nem is fog tiszta ionos rácsot alkotni.

molekula rács: Bróm

fémrács: higany

atomrács: Nem tudok olyan vegyületről ami standard állapotban folyadék lenne és atomrácsba kristályosodna.

2022. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én se értem mit ért pontosan a kérdésben, de köszönöm azért!
2022. jún. 1. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!