Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kombinatorika és valószínűségs...

Kombinatorika és valószínűségszámítás?

Figyelt kérdés

A 32 lapos magyar kártyából véletlenszerűen kihúzunk 4 lapot. Hányféleképpen

tehetjük ezt meg, ha azt szeretnénk, hogy a kihúzott lapok között legalább két piros

legyen?

Előre is köszönöm a segítséget.



#feladat #házi #matematika #kombinatorika #valószínsűgészámítás
2022. jún. 2. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha számít a sorrend:

Pontosan 2 pirosat húzunk: (4 alatt a 2)*8*7*24*23

Pontosan 3 pirosat húzunk: (4 alatt az 1)*8*7*6*24

Pontosan 4 pirosat húzunk: 8*7*6*5

Az összes lehetséges módot a fenti eredmények összege adja.


Ha nem számít a sorrend: az összeget elosztjuk 4!-sal, és az így kapott számnyi lehetőségünk van.

2022. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fontos a sorrend.

A valószínűség = (4 alatt a 2)*(30 alatt a 2) / (32 alatt a 4)

2022. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

#2, ha valószínűséget számolsz, akkor ennél a konkrét esetnél a sorrendiséggel és a sorrendiséggel nem számolva (megfelelően) a valószínűség ugyanannyi lesz.


Azonban nem az volt a kérdés, hogy mekkora a valószínűsége, hogy pontosan két pirosat húzunk (mert te ezt számoltad ki, hibásan), hanem hány LEHETŐSÉG van arra, hogy LEGALÁBB két pirosat húzzunk. Tehát a feladatban nincs valószínűségi kérdés, azt csak a kérdező gondolta hozzá.


De a valószínűséget számolnánk, akkor az első számítás eredményét 32*31*30*29-cel, a második eredményét (32 alatt a 4)-gyel kellene osztani a valószínűséghez.

2022. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Egyetértünk abban, hogy "nem az volt a kérdés, hogy mekkora a valószínűsége, hogy pontosan két pirosat húzunk". Ha ez lett volna a kérdés, az én válaszom az lett volna, hogy


(4 alatt a 2)*(28 alatt a 2) / (32 alatt a 4)

2022. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az van hogy igen de lehet hogy nem is de valószínűleg lehet hogy talán szerintem de pedig amúgy nem mondanad ámbátor lehetne igen csak nem vagy igen de biztos hogy nem,de?
2022. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!