Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány évesek voltak a fontosabb...

Hány évesek voltak a fontosabb héroszok, királyok a trójai háború kezdetekor? Hány év lehetett Akhilleusz és Párisz között?

Figyelt kérdés

Egy kis logikai akadályba ütköztem, valószínűleg félreértettem valamit a mitológiai tanulmányaim során.

Elvileg Thetisz és Péleusz esküvőjén került sor az almagurítós incidensre, ami után Párisz lett az istennők döntőbírója. Tehát Akhilleusz szüleinek az esküvője táján Párisznak már fiatal férfinek kellett lennie, és csak ezután született Akhilleusz? Akkor Párisz kb. 20 évvel idősebb Akhilleusznál, Menelaosz és Agamemnón pedig 30-40 évvel? Kicsit összezavarodtam, olyan irreális az egész.



2022. jún. 10. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mítoszok már csak ilyenek, nem kell szigorúan szó szerint venni
2022. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13%
Mindegyik b.zi volt, elég ennyit tudni róluk 😆
2022. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1., nem szigorúan veszem, mindössze egy (valószínűleg bennem keletkezett) logikai bukfencet szeretnék megoldani.
2022. jún. 10. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!