Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőszívű ember fiairól a...

Leeány7XDhello kérdése:

A kőszívű ember fiairól a véleményetek? ↓

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kőszívű ember fiai könyvvel kapcsolatban vannak kérdéseim, melyek a következők:


1. Lemértem amiből kiderült, hogy 2.30 perc alatt olvasok el egy oldalt, ami azt jelenti, hogy 18 óra lenne az egész könyv. (439 old.) Előre is leszögezném, hogy igenis lusta vagyok.

Engem személy szerint nem annyira érdekelnek a katonai/politikai könyvek.


Az lenne a kérdésem, hogy ha nem olvasom el a könyvet, és internetről keresek olvasónaplót, kiírok belőle mondatokat, az lényegében az, mintha elolvastam volna a könyvet?


2. A filmet érdemes megnézni? Mennyire hasonlít a könyvhöz képest?


3. Mennyi idő alatt tudom befejezni ha mindennap olvasok és írok róla? (50 fejezet van)


4. Nektek mi a véleményetek a könyvről? Fárasztó volt olvasni, vagy kezdett érdekesebb lenni?


5. Hogy tudnám motiválni magamat arra, hogy elolvassam?

Valami nagyobb ajándék legyen a jutalom, mire gondoljak?


Mindenkinek előre köszönöm a válaszokat! Ha ezt valaki 1 hónappal később látja, üzenem, hogy lehet már meg is csináltam, de attól köszi!


Bye!



2022. júl. 4. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Nem katonapolitikai könyv, hanem romantikus történelmi regény.


Ha plagizálsz, nem olvasod el, simán lebuksz. Meg is érdemled.

2022. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Az ajándék maga az élmény.
2022. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

1. A netes olvasónapló természetesen nem olyan, mintha elolvastad volna, de magyar órára valószínűleg elég lesz. Olvasva sem emlékszel minden részletre, csak a lényegre.

2. Én biztosan nem kínoznám magam vele, de te tudod. Sokat valószínű nem ad hozzá, mert a filmeknél nem törvényszerű a hűség a szöveghez.

3. A monotónia- és frusztrációtűrő képességedtől függ. Nekem egy élet kevés lenne hozzá.

4. Borzalmas volt. Ezzel el is mondtam mindent (sajnos az én időmben még nem volt netes kivonat a cselekményről). Teljesen megértelek amúgy, engem se érdekelt semmi a matekon és a fizikán kívül, de az ilyen regények még a legminimálisabb mértékben sem.

5. Visszakérdezek: muszáj rávenned magad? Tényleg őszintén kérdezem, mert nem tudom, mennyire megy bele a magyartanár. Esetleg kérdezz meg feletted járókat, hogy elég-e órára, ha egy részletes cselekmény-összefoglalót ismersz. Ha igen, akkor szerintem sz.rjál rá.

2022. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 a) Én pedig ezt hallottam.

Akkor sry!


b) Ebben igazad van, dolgozom rajta, hogy a helyes útra térjek. Igen, megbukhatok, ha nem olvasom el, de majd lesz motivációt!


#2 Még nem olvastam, de ha a közepén leszek, biztos rájövök, hogy élmény lesz.


#3 3. A Szent Péterrel naponta részekként haladtam (5 rész, 17 fejezet), viszont arra sem volt semmi kedvem se, de valahogy megcsináltam. 🤷‍♀️ Egyébként szeptember 30-ig kell leadni, viszont már az első nap jó lenne, mert jönnek az új tantárgyak és nem lenne időm még ezzel is foglalkozni.


4.Köszi, egyébként olyan helyzetben vagyok, hogy még magamtól is megkérdőjelezek mindent, soha semmiben nem vagyok biztos. Gondoltam felteszek pár kérdést. Nem lettek olyan összeszedettek és "felnőttesek".


5. Ebben igazad lehet, mert az Egri csillagokat se olvastam el, csak egy oldalról írtam. Szerintem igenis muszáj rávennem magamat. Egy fejezetnek az oldal számai átlagban 5-14 lapból állnak, van 3 hosszú (19,26,27)és pár rövidebb is (1-4). A magyar tanárunk kissé szigorú (nő) és sokmindent elvár tőlünk. Minden fejezetről kell írni, hogy: a tetejére a főbb szereplőket, helyszín, időpont. Lentebb pedig a történet cselekményét. Így lesz meg az olvasónapló. Sajnos nem elég egy cselekmény összefoglaló.


Köszi mindenkinek a válaszokat, ebből tanultam jó pár dolgot! 🙏

2022. júl. 4. 19:15
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Küldök én olvasónaplót, fényképezgetett, máshol nincs meg, nem buksz le vele. (Ha elfelejteném, írj rám.)


Kínszenvedés volt elolvasni, azt utáltam a legjobban a 12 év alatt.

2022. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2022. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5,6

Megnéztem, pár fejezet csak 1 mondat, de lehet azt internetről kiegészíteni. Olvasható az írás. Nem tudom, hogy honnan van ez, de nagyon köszönöm, hálás vagyok!


UI.:


Bocs, hogy félig hasznosnak jelöltem a commentet, most nem látszanak ezek a jelek.


Mégegyszer köszi, majd innen is merítek mondatokat, jó, hogy még nem kezdtem el!

2022. júl. 5. 17:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Saját olvasónapló. Most szkenneltem be. Kb 8 éves a tartalom, 6. utánni nyáron írtam.

2022. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Bele se olvastam mert 1) tul hosszu 2) nem fogom az idömet ilyen hülyeségekre pazarolni - simán elolvasod röviden azt kész - 5 re feleltem belöle
2022. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

15 évvel ezelőtt egy kínszenvedés volt olvasni a suliban. Minden mondatban latin alapú szavak, németböl, angolból, franciából kölcsönzött kifejezések és mondatok, teljesen érthetetlen volt. Egy 13 évesnek felérhet egy kínvallatással ez a könyv. Akkoriban gyorsított módon olvastam, minden felesleges leíró részt átugrottam, főként a parbeszedekre vagy a fejezetek utolsó bekezdéseire koncentráltam. Ezt ajánlom most Neked is, gyorsabban fogsz végezni.


Más élmény: azóta eltelt 15 év és múlt héten olvastam el igazán a Kőszívűt. Azóta persze megtanultam angolul, nemetül, franciául és olaszul, tehát most kezdtem el becsülni, hogy Jókai milyen bámulatos nyelvtehetségű író volt.


A mostani olvasatomban az epizódok és leírások érdekeltek igazán, a cselekmény lefolyása és a kalandok kevésbé kötöttek le. A könyv elején Jókai bemutatja az orosz operaélet valódi arcát, ahogy a páholyokban ment az evés, ivás, szex, miközben az operaelet az uralkodói osztály eleganciajaról szólt. Manapság egy operaelőadásnál megveszed a jegyed, beülsz a függöny nelküli páholyba és megnezel egy idegen nyelven énekelt, altalában modern rendezésű (gyakran gusztustalan) előadást, ami tiszta unalom. A paholyokban semmi kaland, semmi társasagi élet. Jókai bemutatja, hogy ez mennyire nem így volt az ő idejében, amit számomra nagyon érdekes volt olvasni.


A másik epizód a könyv végén volt: a nem kívanatos gyerekekkel való banásmódot részletezte. Míg a kínaiak krokodil közé dobták a gyerekeket, addig a civilizált europai beadta egy "halatóházba", ahol 10-12 gyerek aludt összezárva egy kis lyukszobában koleraval, tífusszal és más betegségekkel, étlen-szomjan. Itt 2-3 év alatt meghalt egy gyerek, amit a kínai krokodil másodpercek alatt elintézett.


Most csak két példat ragadtam ki, de tele van a könyv izgalmas gondolatokkal, amit ha lefordítasz és összehasonlítod a sajat korunkbeli életeddel, akkor nagyon tud hatni a lelkedre, a gondolataid nyitottságára, a szélesebb látókörödre.


Ha most nem is olvasod el a könyvet, mert szerintem egy olvasónaplóval is siman ötöst írhatsz belőle, akkor 10-20 ev múlva, némi élettapasztalattal térj vissza Jókaihoz.


Sok sikert és kitartást.

2022. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!