Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőszívű ember fiairól a...

Leeány7XDhello kérdése:

A kőszívű ember fiairól a véleményetek? ↓

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kőszívű ember fiai könyvvel kapcsolatban vannak kérdéseim, melyek a következők:


1. Lemértem amiből kiderült, hogy 2.30 perc alatt olvasok el egy oldalt, ami azt jelenti, hogy 18 óra lenne az egész könyv. (439 old.) Előre is leszögezném, hogy igenis lusta vagyok.

Engem személy szerint nem annyira érdekelnek a katonai/politikai könyvek.


Az lenne a kérdésem, hogy ha nem olvasom el a könyvet, és internetről keresek olvasónaplót, kiírok belőle mondatokat, az lényegében az, mintha elolvastam volna a könyvet?


2. A filmet érdemes megnézni? Mennyire hasonlít a könyvhöz képest?


3. Mennyi idő alatt tudom befejezni ha mindennap olvasok és írok róla? (50 fejezet van)


4. Nektek mi a véleményetek a könyvről? Fárasztó volt olvasni, vagy kezdett érdekesebb lenni?


5. Hogy tudnám motiválni magamat arra, hogy elolvassam?

Valami nagyobb ajándék legyen a jutalom, mire gondoljak?


Mindenkinek előre köszönöm a válaszokat! Ha ezt valaki 1 hónappal később látja, üzenem, hogy lehet már meg is csináltam, de attól köszi!


Bye!



2022. júl. 4. 17:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, hogy neked 15 év múlva ennyire tetszett a könyv, de azért ez a dicsőítés kicsit túlzás...


Én 21 éves vagyok (én küldtem az olvasónaplót), de még filmen se nézném meg a háziolvasmányok 99%-át. Még akkor se, ha nem fűződne hozzájuk annyi negatív emlékem. A történet unalmas, a leírás unalmas, a történelem egy fikarcnyit se érdekel (de ha mégis, akkor direktbe keresek rá, amire akarok).

2022. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nem volt kötelező, de 8-9 évesen leemeltem a polcról és elkezdtem olvasni. Hamar abbahagytam, mert hol latinul, hol németül, hol nem tudom milyen egyéb nyelven íródott, és fárasztó volt állandóan hátralapozni. Szerintem sokaknak van olyan kötelező olvasmánya, amit csak átlapozgat, vagy el sem olvas, és majd lesz, ahogy lesz. Én filmen sosem néztem meg semmit, csak az Abigélt, a könyv elolvasása után. A könyv és regény között több apróbb különbség volt, de a tanárom pont ezekre ment rá, és csak hármast kaptam, holott olvastam a könyvet, és hozzá kell tennem, hogy életem egyik legjobb könyve volt, viszont az ilyenekre ment rá, hogy melyik zsoltárból olvastak a nem tudom melyik ebédnél, ami eltért a filmben meg a könyvben, de őszintén megmondva engem pont ez nem érdekelt semmilyen szinten. Szóval, ha el is olvasod, még járhatsz úgy, mint én, ha kib*szós a tanárod, de én soha többé nem néztem meg inkább kötelezőt filmen. Én azt ajánlanám, hogy az első 50 oldalt próbáld elolvasni, csak azért, hogy lásd, milyen a nyelvezete, fogalmazása. Ha tényleg nem megy, akkor próbáld meg ezt: [link]

Egyre több kötelező könyvből készül valamilyen rövidített változat könnyebb nyelvezeten, ami kedvet hozhat a később eredetihez, ha tetszett, és ez csak olyan 230 oldal. Szerintem ennyit már át lehet szenvedni, akkor is, ha nagyon rossz. Én a kötelezőket 1 kivételével elolvastam mind, néhányat átlapozósan, de többnyire tisztességesen. Én mondjuk nagyon szerettem az irodalmat, de a legtöbb ilyen nehéz olvasmánnyal az a baj, hogy a sok gyerek nincs azon a szinten, hogy ezeket tudná értékelni, és szerintem pont a Kőszívűt inkább együtt kellene feldolgozni. Másrészt a témája, nyelvezete is olyan, hogy gimnázium végén lehetne csak feladni, akkor jobban tudná olvasni is az ember.

2022. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 teljesen igazad van.
2022. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Általános iskolásként (30+ éve) nagyon szerettem Jókait, de ezt a könyvét utáltam. Pedig már akkor is rengeteget olvastam (nyáron kb. 10-12 órát naponta) és gyorsabban is mint a kérdező, átlag 1 perc/oldal sebességgel. Ez nekem mégis szenvedés volt, elolvastam, mert rokonnál nyaraltunk és ez volt az egyetlen könyv az üdülőben. :) A kötelező szerencsére nem ez lett, hanem az Aranyember az tetszett. Jó sok benne a leírás meg az idegen szó, szerintem egy mai fiatalnak ez még inkább szenvedés.

A film nagy vonalakban követi a cselekményt, de elég sok az eltérés. Tanárfüggő mennyire megy bele, ismertem olyan tanárt, aki direkt ezekre kérdezett rá, hogy lebukjon aki csak filmet nézett.

Kérdező én a helyedben megvenném a rövidített változatot, abból kihagyják a sok idegen szót meg felesleges leírást és a lényeg marad, amit úgy is kérdezni fognak.

[link] Ez csak 232 oldal, tehát kb. fele az eredetinek. Pár nap alatt el lehet olvasni. Nagyon elhúzni nem érdemes az olvasást, nem áll úgy össze a cselekmény, meg egy szenvedés is, hogy már megint ezzel kell foglalkozni.

2022. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Emlékszem, végigolvastam, hiába voltam kitűnő tanuló, de semmit nem értettem belőle. Később a filmet is megnéztem, és egyetlen jelenet nem volt, amire emlékeztem volna a könyvből.


El nem tudom képzelni, ezt minek adják ki kötelező olvasmánynak, hacsak nem direkt ártani akarnak a diáknak vele. Az lenne ennek a célja, hogy rászokassa a diákot, hogy értelmezés nélkül olvasson szöveget? Mert azon kívül másra nem jó.

2022. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!