Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2 Fe +...

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2 Fe + 2HCl = FeCl2 + H2 Melyik anyag oxidálódott? Melyik anyag redukálódott?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha felvesz elektront akkor redukálódott, ha meg lead elektront akkor oxidálódik. De ezeknél nem tudom eldönteni hogy melyik irányba megy végbe a folyamat.

Előre is köszönöm a segítséget!



2022. júl. 6. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első egyenletben a Zn oxidációs száma 0-ról +1-re nő, a H-é pedig 1-ről 0-ra csökken. Tehát a Zn oxidálódott, a H redukálódott. A második egyenlet ezzel teljesen analóg: a Fe oxidálódik, a H redukálódik. Mindkét folyamat balról jobb felé irányú, s a fémek savakban való oxidálódását mutatja.
2022. júl. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen! :)
2022. júl. 6. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom elírás az első válaszoló részéről, de mind a kettő egyenletben a kezdeti fém oxidációs száma nulláról +2-re változott.
2022. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Igazad van, elírtam. Természetesen az oxidációs számok +2-re változtak.
2022. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!