Ha a körív 12 cm, de nekem az átmérőre lenne szükségem (d), az mennyi, illetve, hogyan tudom kiszámolni?


2022. júl. 29. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általános iskola kb. 6. osztály. Kör átmérője, kerülete stb. Mondjuk az ívhossznál azért az is kérdés, hogy mekkora az ív. Félkörív, teljes körív, vagy mennyi. Ha a teljes köröd 12cm (kerülete) akkor elég egyszerű mert, a kör kerülete 2*r*pi és az átmérő azaz a d=2r... De ha a 12cm nem teljes kör akkor elsőként ki kell számolni a teljes kör kerületét.
2022. júl. 29. 20:02
 2/14 anonim ***** válasza:
csak ez az egy adat van megadva?
2022. júl. 29. 20:04
 3/14 A kérdező kommentje:
Kettes, Igen, a teljes körív 12 cm és ennek kéne az átmérője.
2022. júl. 29. 20:07
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Kör kerülete = 2*r*pi = d*pi ebből ki kéne tudjad számolni. De segítek a kör kerületét elosztod pi-vel megkapod a kör átmérőjét. De ez tényleg általános iskolai anyag.
2022. júl. 29. 20:11
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
A függvénytáblában megtalálod a képletet.
2022. júl. 29. 20:11
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, így sikerült. d=3.8 r=1.9 K=12cm

Nem a rendezés volt a gond, hanem, hogy a teljes körív = Kerület

2022. júl. 29. 20:16
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Szinte mindig egyszerűen a szövegértésen múlik a matek...
2022. júl. 29. 20:18
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor itt egy körcikkről van szó, aminek az egyenes szárait a kör sugara adja, vagyis ez a keresett átmérő hosszának a fele. A kiszámításához ezek közül még legalább egy adatra szükség van: központi szög, ívhossz, húrhossz.
2022. júl. 29. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis az ívhossz megvan, a másik kettőből kell még valamelyik.
2022. júl. 29. 20:35
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
8-as, "a teljes körív 12 cm".
2022. júl. 29. 20:36
1 2