Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell jól felépíteni...

Hogyan kell jól felépíteni egy jellemző fogalmazást? (részletek lent. )

Figyelt kérdés

Holnap kell beadnom egy minimum 1,maximum 2 oldalas jellemző fogalmazást.

Moliere Tartuffe c. művéből kell Tartuffe-ot vagy Orgont jellemezni.


Sajnos ilyenekben sosem voltam nagyon jó.Ezért szeretnék tanácsokat kérni.

Legalább egy 4-es szeretnék rá kapni,de inkább 5-öst.


Ugye a fogalmazást tagolni.

Bekezdés,tárgyalás,befejezés.A jellemző fogalmazás pedig nem jelzők halmozásából áll.


Én úgy gondoltam,hogy a bekezdésben leírom a mű keletkezését röviden és utána térek rá a jellemzésre.

Ez így jó?

Melyiket könnyebb jellemezni?

Ha tudtok még tippeket jellemző fogalmazáshoz légyszíves írjatok!

15/L


2010. szept. 23. 16:20
 1/2 anonim válasza:
A bevezetésben magáról a műről írj, hogy miről szól stb..(persze csak röviden) Aztán a tárgyalásban a cselekmény segítségével jellemezd a szereplőt.Tehát kiragadsz egy mozzanatot a cselekményből és ebből következtetsz egy tulajdonságra.Persze fodítva is lehet, hogy mondod, h példáiul Tartuffe vmilyen és ezt alátámasztod.(Már sajna nem nagyom emlékszem a történetre, úgyh csak általánosságban mondtam hogyan kell jellemezni)
2010. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A jellemzéshez nem kell a mű keletkezéstörténete, az a rész értékelhetetlen. A bevezetésben tárgyszerűen ismerteted, hogy ki az a fgura. Az, hogy a fogalmazás nem jelzők halmozásából áll, azt jelenti, hogy mindent indokolni, néhány (de nem túl sok) esetben rövid idézetekkel alátámasztva. Befejezés meg, hogy neked személy szerint miért nem rokonszenves az illető szereplő, és milyen tanulságokkal szolgál a műben való szereplése számodra.
2010. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!