Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Alapfokú spanyoltanulás...

Alapfokú spanyoltanulás lecke: mi az elsődleges felismerhető jele írásban (nem beszédben), hogy az illető mexikói spanyol, vagy spanyolországi?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy nem spanyolországi felismerhető ha T/2 (ti) helyett T/3 (Önök vannak). De ebből még nem derül ki, hogy tényleg mexikói-e.

Még abból is látható, ha az illető olyan szavakat ír, melyek kimondottan egy adott országra/régióra jellemzőek.

2022. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudsz ilyen szavakat?

A válaszod első fele azt sugallja, hogy a mexikóiak tegeződnek?

Köszönöm.

2022. szept. 3. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, lehet rosszul fogalmaztam. Ők többes szám második személyt nem használnak. Tehát a szüleinek is azt mondja, hogy önök. Viszont a te alak létezik és az ön is. Csak az nem, hogy ti. (azaz én, te, ő/ön, mi, ők/önök -et használnak.)


Ami hirtelen eszembe jutott az órale, no manches, és a que chido. Ezek Mexikóban használatosak, de nem tudom, hogy máshol is használják-e őket. Mindenesetre a mexikóiakra jellemző.

Plusz ott a coger szó, Spanyolországban mondhatod, hogy coger el autobús, de Dél-Amerikában inkább ne tedd.

2022. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egész jó példák :)

Utóbbit miért ne tegyem? Szleng?

Az órale miatt egyszer meg is kaptam a magqmét, miszerint illetlen vagyok. Mármint órán.

2022. szept. 3. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert ott a coger szó azt jelenti, hogy intim kapcsolatot létesíteni. (Szépen fogalmazva.)
2022. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh! Jó tudni.
2022. szept. 3. 21:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Dél-Amerikában nem, de Mexikóban sem jó a cogert használni?
2022. szept. 3. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] eszerint Mexikóban mindkét jelentéssel használják. (Pontosabban nem tudom, nekem is rá kellett keresni.)
2022. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!