Milyen szempontokat kell elsődlegesen figyelembe venni egy előadásnál?

Figyelt kérdés
Földrajz órára Finnországról kell előadást tartanom, nem muszáj power pointnak lennie, lehet csak simán képeket vinni. De nem tudom, milyen szempont alapján induljak, mit írjak le az előadáshoz, miről gyűjtsek.
2012. máj. 17. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A legeslegfontosabb szempont, hogy mennyi időd van rá. Például 10 percben nem lehet egy országról beszélni, ilyen esetben ki kell választani egy megfelelő résztémát, mondjuk Finnország éghajlata vagy gazdasága vagy még ennél is szűkebbet. Tapasztalatlan előadó számára a legnagyobb csapda, hogy nem tudja megbecsülni a terjedelmet, ezért érdemes otthon elpróbálni, és nézni az órát. Az se mindegy, hogy milyen előismeretekkel rendelkezik a hallgatóságod.
2012. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, nem vagyok éppenséggel tapasztalatlan, csak egy országról nehéz összefoglalni, mi is az ami fontos és kb. 5-6 percben el tudom mondani. Időm még szerencsére van, egy hét múlva kell előadnom az osztályom előtt, és általános iskolás vagyok. Még egyszer köszönöm.
2012. máj. 17. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!