Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy paraméteres egyenlet...

Van egy paraméteres egyenlet (p^2x-15)/5p-3px . A feladat azt mondja, hogy határozzuk meg a p paraméter értékét úgy, hogy az egyenletnek a) csak pozitív gyökei legyenek b) legyenek pozitív gyökei.??

Figyelt kérdés

A kikötésekig eljutottam megvizsgáltam mind a 3 esetet.

Az a)-t értem de a b bnél azt írja a megoldókulcsba, hogy p>0 vagy p=-3, a p=-3 az tiszta, de a p>0 az hogy jött? Hisz abban az esetben ha p nemegyenlő 0 és -3, akkor x=5/p ahol p nem lehet így se -3 se 0 se 3, viszont akkor ezt az esetet negatív p is valóssa teszi... hol a hiba? Valamint mit jelent az, hogy gyökei, értem én, hogy az x re gondol a feladat de többször láttam már ezt és nem tudom, hogy jött ez a gyök dolog?



2022. szept. 17. 19:24
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Én nem látom az egyenletet.
2022. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
(p^2x-15)/5p-3px
2022. szept. 18. 20:12
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Ez nem egyenlet.
2022. szept. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A feladatot megértettem már, viszont azt nem értem miért hívják gyöknek paraméteres egyenleteknél a megoldásokat..., ezt el tudnán mondani, és igen ez nem egy sima egyenlet hanem egy paraméteres, elírtam.. .
2022. szept. 19. 21:57
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Nem, nem egyenlet. Hiányzik például az = jel...
2022. szept. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!