Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Paraméteres másodfokú egyenlet...

Paraméteres másodfokú egyenlet, egyenlötlenség, A p paraméter milyen értéke esetén van valós megoldása a következő egyenletnek?

Figyelt kérdés

feladat: [link]


kikötést elvégeztem, közös nevezőre hoztam őket, utána beirtam aDiszkrimináns: b négyzet-4ac


(6-2p)négyzet-4*p*(7p-3) nagyobb vagy egyenlő mint 0


a végeredmény: -2p négyzet -p +3 nagyobb egyenlő mint 0


kapok egy másodfoku egyenletet


és akkor hogyan tovább?



2019. szept. 29. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy p milyen értékei esetén lesz -2(p^2)-p+3 nem negatív (ne számoltam utána, hogy tényleg ez az egyenlet jön-e ki, de ahogy leírtad, jól gondolkodtál, és ha nem csúszott be számolási hiba, akkor jónak kell lennie).

A -2(p^2)-p+3 képlet pedig akkor lesz nem egatív, ha p a [-1,5 ; 1] zárt intervallumon található. (-1,5 és 1 a -2(p^2)-p+3=0 egyenlet gyökei, és mivel a négyzetes elem negatív előjellel szerepel, a parabola "fejjel lefelé" áll. Vagyis a két gyök közötti intervallumon lévő értékek behelyettestésével pozitív szám jön ki).

2019. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt is ellenőrizheted az eredményeket:

[link]

2019. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom
2019. szept. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!