Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szophoklész Antigoné c....

Szophoklész Antigoné c. művében mi a kar szerepe?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ólvass utána a görög színházi előadásoknak (az ókorban), valamint a kar akkori szerepére! Szophoklész ókori drámaíró volt, a mű színre íródott!
2010. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*olvass
2010. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az "értelmes" választ! Ezzel egyáltalán nem segítesz!!! Interneten úgy van leírva, hogy az én hülye eszem nem érti meg! Nekem egyszerű paraszt ésszel nyögjétek el 3 mondatban hogy mi a szerepe a karnak. Aki meg csak oltogatni akar, arra nem vagyok kíváncsi és a legnagyobb tisztességgel kérem, húgy HÚZZON EL!!! Aki meg olyanokat fog írogatni, hogy "hehe, bizony te rossz, lusta kislány vagy, ejnye-bejnye, keress utána, ne gondold, hogy én fogok neked keresni, meg hogy a szabadidőmből miattad fogok elvenni...." blablabla, azt jelenteni fogom! Mert ha arra van szabadidőtök, hogy oltogassatok a segítség helyett, akkor már segítségre is legyen! Úgyhogy a rosszmájú emberek ne írjanak! Ha nem tudtok segíteni, akkor minek vagytok az oldalon?! Na pá.


Aki meg veszi a fáradságot, meg az időt, annak nagyon köszönöm!

2010. szept. 26. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Szia, nem tudom, pontosan mire gondolsz, általánosságban a drámákban a kar szerepe a cselekmény pontosítása volt. Úgymond újra elmagyarázta, amit a szereplők beszéltek, éreztek. Plusz egy kis "pihit" is jelentettek, mint manapság a színházban a 10 perc szünet, függöny le, a színészek elvonulnak. Érted, például Antigoné eltemeti a testvérét (jól emlékszem?) ejj, mekkora bűnt követett el, ekkor a kórus megjelenik, és énekel, ezzel nyomatékosítja, milyen nagy dráma is történt:D Szóval irodalmiasan: Összeköt és elválaszt:D
2010. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végre egy normális ember is akad ezen kicsiny oldalon. Köszönöm eme becses válaszod, ó dicső válaszoló! :D
2010. szept. 26. 16:32
 6/6 anonim válasza:
hehe
2010. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!