Egyenletekben valaki segítene?


10+2x-25=13+5x

Valahogy nem akar kijönni az eredmény,valaki tud nekem segíteni?


2022. szept. 28. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miben segítsünk? Amit össze lehet vonni, azt vond össze, utána rendezd úgy, hogy az egyik oldalon csak X-ek legyenek, a másikon csak konstans.
2022. szept. 28. 14:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod lépésről lépésre, mire jutsz, akkor látni fogjuk, hol a hiba.
2022. szept. 28. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ötödik osztály?
2022. szept. 28. 15:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Leírom,hogy hogyan csináltam

10+2x-25=13+5x /öv(összevonás)

-15+2x=13+5x /+15

2x=28+5x /-5x

-3x=28 /:(-3)

x=9.33

Eddig eljutottam de az ellenőrzés nem jön ki

2022. szept. 28. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
- 9.33 az eredmény! Elszúrtad az utolsó lépésben az előjelet.
2022. szept. 28. 19:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 29. 07:06