Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Passzív hely és helyzetváltozt...

Passzív hely és helyzetváltoztatás?

Figyelt kérdés

Tudtok segíteni nekem a biológia háziban? Két példa kellene növények passzív helyváltoztató mozgására, és két példa az állatok passzív helyzetváltoztató mozgására.

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2022. szept. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bántásból, de gugli legelső találatokban ott van komplett leírás.


[link]

2022. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a második link lemaradt:

[link]

2022. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ezeket már végig néztem, de nem találtam bennük konkrét példát arra, amit keresek.
2022. szept. 29. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

?????? Hát ott van leírva, mi ebben a nem konkrét???


"Az állati mozgások többsége – mint a futás, mászás, ugrás – aktív mozgás. A repülésnél viszont már előfordulhat passzív mozgás. Ha egy madár repülés közben csak mereven tartja a szárnyát és a szél erejét kihasználva jut előre, akkor passzív mozgásról beszélünk.

Passzív mozgásnak tekinthető az is, ha egy anyaállat viszi a kölykét, illetve a gazdaállattal együtt utazó élősködő mozgása is."


---

"Passzív mozgás létrejöhet a szél, a víz vagy különböző állatok közreműködésével. Leginkább a szaporodásban van jelentőségük (gyermekláncfű bóbitái, bogáncs termései) "

2022. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt is fel van sorolva egy csomó konkrét passzív mozgás...


[link]

2022. szept. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!