Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene ezekbe a...

Valaki segítene ezekbe a fizika feladatokban?

Figyelt kérdés

Egy induló tartályhajó 1 perc alatt 36 m-t tett meg. Mekkora a gyorsulás? Mekkora sebességet ért el?


Egy puskagolyó a 80 cm-es csövet 500 m/s sebességgel hagyta el. Mekkora volt a gyorsulása? Mennyi idő alatt szaladt végig a csövön? (Tegyük fel, hogy végig állandó volt a gyorsulása!)



2022. okt. 2. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha leírnád, hogy hol akadtál el, mit nem értesz, akkor sokkal könnyebb lenne segíteni...
2022. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

Kétféle módon juthatsz el a megoldáshoz:

- kikeresheted a négyjegyű függvénytáblából az uta, időt és gyorsulást tartalmazó összefüggést

- ha ez bonyolult (és sem szokatam megjegyezni), akkor elég annyit tudni, hogy egyenletes gyorsulás esetén az átlagsebesség a kezdeti és végsebesség fele. A mmegtett út pedig az átlagsebesség*idő. (És a sebességváltozás=gyorsulás*idő)

2022. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 az elsőnél az utolsó kérdésre nem tudom a választ, a többi részét kiszámoltam

a másodikban pedig már ott elakadtam, hogy milyen métrékegységgel kéne számoljak, melyiket váltsam át

2022. okt. 2. 11:39
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm szépen
2022. okt. 2. 11:39
 5/5 krwkco ***** válasza:
A cm-ből legyen méter. Fordítva is lehet, de így rövidebbek a számok.
2022. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!