Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom értelmezni ezeket...

Hogy tudom értelmezni ezeket a kapcsolásokat?

Figyelt kérdés

Pl a második rajznál elkezdtem, én ott úgy értelmezem,hogy az r2-r3 az párhuzamos, így ha 120ohm mindegyik ellenállás, akkor 1/120+1/120 = 60ohm

utána az az r4-el sorban van akkor összeadom? az úgy 60 + 120 az 180 ohm

és akkor az r1-el szintén párhuzamos, akkor 1/120 + 1/180 = 1/72 --> 72/1 = 72 ohm, ez így ok?

[link]


2022. okt. 15. 15:54
 1/6 A kérdező kommentje:
eredő ellenállást kell számolni, bocsánat az lemaradt
2022. okt. 15. 16:00
 2/6 A kérdező kommentje:
leginkább a felsőnél vagyok bajban, nem tudom ki melyikkel van sorossan vagy párhuzamosan.
2022. okt. 15. 16:26
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Rajzold átt a kapcsolást előbb itóbbb megszokod és látni fogod de adig probáld áttrajzolni
2022. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Annyira egyszerű, ha két ellenállás - vagy hálózat - mindkét oldalával látja egymást, akkor párhuzamos. Ha csak egy oldaluk kapcsolódik, akkor soros.

Gondolja a sorban álló emberekre, vagy az egymás MINDKÉT kezét fogó párokra.

2022. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsőnél a 4 és 6 Ohmos párhuzamos, azokat összevonod. A felső két 5 Ohmos kicsit trükkös, elsőre becsapósan vannak elrendezve. Valójában a jobb oldalinak a jobb lába is közvetlenül a bemeneten van, átforgathatod arra, úgy jobban látszik. Tehát azok is párhuzamosak. Az így megmaradt két ellenállás sorban van, és ezekkel párhuzamos a 10 Ohmos.

Ha a két 5 Ohmos ellenállást felfelé elforgatod, tehát a középső kapcsai maradnak, a szélsőket pedig felhajtod egymás mellé, akkor máris egy nagyon egyszerű kapcsolást fogsz látni. Most nem találtam jobb ábrát; ha a 10 Ohmost nem nézzük, akkor kb. ilyesmi:

[link]

A 10 Ohmos pedig az egésszel párhuzamosan van.


Aztán van olyan kapcsolás is, amikor ez a klasszikus módszer nem működik, pl:

[link]

2022. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm, így már világos.
2022. okt. 16. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!