Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan érthetek meg jobban...

Hogyan érthetek meg jobban egy szöveget?

Figyelt kérdés
Úgye a dolgozatnál kapunk egy művet, pl.: verset, rövid történetet stb. és ezt analizálni kell az alapján, hogy mit akar mondani. Csak hát nekem általában ez nem jön össze, ha mégis, akkor meg nem tudom elmagyarázni, miért van ez, és általáben a lehető legrosszabb jegyet kapom rá. A tanár pedig folyamatosan azt mondja, hogy érthető és lehetőleg legegyszerübb szöveggel van dolgunk. Lényegében annyi lenne a kérdésem, hogy mit tudnák tenni, hogy legalább egy fikarcnyit megértsek belőle.

2022. okt. 15. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Azt megpróbálhatnád, hogy telefonnyomkodás helyett szépirodalmat olvasol.

Könyvet.

Erre godnolt a szerző.

Ettől nem maradsz hülye.

2022. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha küldesz egy-két példát, hogy miket adnak fel, azon át lehet direktebb tanácsokat is adni... elöljáróban pár tipp:

először döntsd el, hogy elmesél-e, van-e valami cselekménye, vagy inkább valami ilyen levont agyalás valamiről.

ha elbeszél, nézd meg, kik a szereplők és mit csinálnak egymással. negatív dolgokat? (tudjam is én, árulás, gyilkosság, hűtlenség, csalás), akkor pl mondhatjuk, hogy az emberek rosszak és a földi lét nehéz. (nagy vonalakban) ha arról szól, hogy valaki kedves, bátor, jóságos, stb, akkor ezzel azt mutatja meg, hogy az emberek azért mégiscsak jók.

ha ilyen elvontabb, líraibb szöveged van, először keress benne alapelemeket: a fekete, a piros említése, madarak, bogarak, éjszaka, ősz és tél, ezeknek valószínűleg negatív jelentése lesz, ha virágokról, zenéről, szerelemről, tavasz, nyár, ilyesmiről van szó, valószínűleg valami pozitívabb. de ez most így nagyon basic, ha esetleg eszedbe jut szöveg amit vettetek, és átküldöd, szívesen írok róla pár sort, hátha egy példával felszerelkezve könnyebben ráhangolódsz mit kellene csinálni

(egyes bunkónak lenni könnyű, de biztos nem lesz tőle ügyesebb kérdező a műelemzésben)

2022. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Húzd alá a kulcsszavakat, utána már csak azokra koncentrálj. Vastagabb vonallal tagold a részeket, ez főleg novellaelemzésnél, balladaelemzésnél hasznos.
2022. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 Én imádom a könyveket, nagyon szeretek olvasni, de a régies szövegeket (pl Szigeti veszedelem) én se értem meg valami könnyen.


Kérdező, én általában egyszer elolvasom egyben, utána pedig szavanként próbálom meg értelmezni, átfogalmazni modernebbre :D

2022. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!