Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meg kell tanulnom 80 biológiai...

Meg kell tanulnom 80 biológiai fogalmat péntekre, de mind ilyen érthetetlen, amire kb 1 óra után nem emlékszem. Valami tipp hogy hogyan lehetne hatásosabban megtanulni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen fogalmakról van szó? Ha olyanok, esetleg megpróbálhatunk érdekes példákat mondani, hátha így ezekről eszedbe jut.

Leírnál párat?

2010. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Faj, kettős nevezéktan, álláb, gyökérlábúak, és mindegyik legalább 2 sor, és szó szerint kell az összes. :/
2010. szept. 27. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Leülsz és megtanulod. Más módszer nincs:D Tanuld mondjuk ötösével őket. Ötöt megtanulsz, aztán felmondod:)

És oszd be őket erre a pár napra. Mikor elkezdesz tanulni, előbb mondd fel az előző napit.


Amúgy 80 2 soros mondat azért nem olyan nagy szám:)

2010. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Faj: na ennek az az érdekessége, hogy a biológusok maguk se tudják igazán, mit jelent. Mármint a jelentését igen, de nem tudnak pontosan behatárolni egy-egy fajt. A faj tulajdonképpen egy egység, amibe a rendszertan besorolja az egyes élőlényeket. Faj pl a feketerigó, a kutya, a macska, stb...

kettős nevezéktan: Linné vezette be, azt jelenti, hogy minden élőlénynek két neve van. Ugye a rendszertannak az a lényege, hogy egyre kisebb kategóriákba sorolja az élőlényeket a törzstől a fajig. A faj latin neve a nemzetség- és fajnév, latinul. Pl Euglena viridis = zöld szemesostoros. Van több szemesostoros faj is, ezek Euglena fajok, de nem viridis, tehát nem a zöld fajba tartoznak. De mondok egyszerűbbet: Mus musculus, házi egér. Rattus rattus, Rattus norvegicus a házi és a vándorpatkány...

álláb: Állába az amőbáknak van. Tulajdonképpen egy kitüremkedés a sejt oldalán, ami változtatható méretű, alakú. Láb, mert a haladásban segít az amőbának. Ál, mert nem igazi, csak egy ideiglenes kitüremkedés.

gyökérlábúak: Egysejtűek ezek is. "A gyökérlábúak a földtan szempontjából rendkívül fontosak, mert sok nemzetségük jó korjelző, ugyanakkor egysejtűekhez képest viszonylag nagyok, és kamrás házaik jól felismerhetőek" - ezt írja wiki, kiegészítem, hogy vázuk olyan is lehet, mint a csigaház!


Bocsánat, hogy nem tudok ennél izgalmasabb lenni, ezek tényleg elég alap fogalmak. Viszont szerintem ha nem szó szerint írod le, hanem saját szavakkal, mert te magad is tudod a fogalom jelentését, akkor sem lesz nagy gond. ezért is próbáltam kicsit magyarázó lenni) :D A lényeg, hogy értsd és tudd, miről van szó!

Én sose tudtam szó szerint visszamondani semmit, verseket is nehezen tanultam... De mindvégig kitűnő voltam. :)

Remélem, azért segítettem vmit... :S

2010. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, de sajnos szó szerint kell mert a tanár ezt várja el, mondta is hogy így kell megtanulni szó szerint :/
2010. szept. 27. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor csináld azt, hogy megpróbálsz megtanulni mondjuk 10 fogalmat. Aztán csinálsz mást (mondjuk matek lecót), és egy-két óra múlva megint előveszed ugyan azokat a fogalmakat. Először próbáld meg felmondani, ha nem megy, akkor nézz bele, tanuld meg újra. Hidd el, ha nem is mind a 80at, de 60at biztos már unásig fogsz így tanulni. Kezdd a nehezebbekkel, mert azokat többet fogod ismételgetni péntekig, a könnyebbeknek elég kevesebb nap is.

Sok siket! :)

2010. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. szept. 27. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Mno én anno mikor diák voltam, az ilyen esetekben számításba vettem, hogy mi lesz ha nem csinálom meg? Ezután mérlegeltem és lehetett akár milyen rossz az a jegy nem magoltam be, mert semmi értelme (a magolás=nullával) és ezen szavak hallatára valamit csak tudsz mondani. Jaah meg nem hiszem, hogy ha nem mondod pont úgy ahogy le van írva nem veszi figyelembe a tanárbácsi. Ez enyhe túlzás volt.

Ehhh...sok sikert, inkább tanuljál...

2010. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!