Hogyan tanuljak meg egy balladát 2 nap alatt? Valami tipp, praktika?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki azt írná, hogy az én bajom, hogy az utolsó pillanatra hagytam leírom, hogy nem így van.

3 balladát kell megtanulni Arany Jánostól, eddig kettőt már megtanultam, ma még ezt a kettőt tökéletesítettem, viszont még egyet meg kell tanulni csütörtökre.

Nos, elkezdtem én most, de fél óra alatt semmire nem jutottam, konkrétan csak a címét tudom. Mondjuk annyira nem meglepő, 7 tanítási óra és itthoni 3,5 óra tanulás után az agyam már nem olyan fogékony.


De a lényeg, 2 napom van, hogy megtanuljak egy balladát. Tudtok valami tuti módszert, hogy meg tudjam tanulni? Valami bevált praktika, tipp?


Csak kulturált válaszokat várok! előre is köszönöm. :)

16/L


2011. okt. 17. 19:19
 1/3 bánomisén ***** válasza:
100%

A háromból kettőt már megtanultál? Akkor azt a trükköt mondom, hogy ma már ne tanuld a harmadikat. Hallgass zenét, vagy csinálj más leckét, vagy olvass, vagy amit szoktál. A fiatal agy sem működik napi 24 órában.

Majd holnap délután nekilátsz, ha csütörtökre kell, akkor addigra bőven megtanulod.


A balladákat egyébként tök könnyű megtanulni, hiszen mindegyik egy-egy sztorit mesél el, csak rímekbe szedve. Olyan, mintha mesélnél.

2011. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ma már hallani sem akarok tanulásról, teljesen le vagyok szívva. Ráadásul szerintem bujkál is bennem valami, mert 2 napja fáj a fejem, most már az orrom is be van dugulva, szóval remek..

Na, akkor holnap gyorsan megtanulok majd szerdára és nekiállok balladát tanulni. Hiába, hogy szinte egy elmesélés, nekem olyan nehéznek tűnik. A másik balladát is nehezen tanultam meg (konkrétan felmondtam diktafonra és fülhallgatóval hallgattam + olvastam egyszerre nagyon sokszor, + versszakonként is olvastam sokszor, hogy rögzüljön). Valószínűleg a másikat is így fogom tanulni. :)

2011. okt. 17. 20:22
 3/3 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha neked ez a fülhallgatós módszer bevált, akkor maradj annál. Én úgy tanultam annak idején balladákat, hogy százezerszer elolvastam, igaz, én magamtól is olvastam Arany-balladákat, mert annyira gyönyörűek, hogy az valami csúcs! :-)


Csak lazán, könnyedén, akár dallamot is költhetsz hozzá, a dalokat mindig könnyebben megtanulja az ember, mint a puszta verset :-)

2011. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!