Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért rossz a házi feladat?

Miért rossz a házi feladat?

Figyelt kérdés
Egyrészt segítségképpen teszem fel ezt a kérdést más emberek számára másrészt mert engemet is érdekelnek ezek a válaszok

2022. okt. 17. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Mert túl sokat adnak. Mintha minden tanár úgy érezné, hogy csak az ő órája (és az általa feladott házi feladata) létezik (legalábbis az én időmben így volt, de szerintem azóta csak még nőtt a tananyag). A világban már annyi tudás halmozódott fel, hogy annak a töredékét sem lehet az iskolában a gyerekek fejébe tömni, szóval az iskola feladata az lenne, hogy az érdeklődést keltse fel a tanulókban, mert a leghatékonyabb tanulás az az, amikor az ember magától néz utána dolgoknak, mert érdekli. Ilyenkor kedve is van hozzá, lelkesen olvas, vagy néz videókat, és ezért oda tud koncentrálni, és meg is jegyzi az információkat. De ha csak "muszájból" teszi, akkor az agya lehet nem is ott jár, és csak feleslegesen szenved vele, mert úgysem jegyzi meg. Sokkal kevesebbet kellene az iskolában tanítani, de azt viszont jól begyakoroltatni, hogy adjon egy olyan szilárd alapot, amire később az emberek tudnak már önállóan is építkezni. De így a lényeg elvész a sok apró részlet között, amit úgyis elfelejtenek az emberek. Nem az a baj tehát, hogy van házi feladat, hanem az hogy túl sok, és így az alapok, a lényegi információk begyakorlására nem jut elég idő. Ráadásul az élet rendje az is, hogy az emberek élete nem csak a tanulásról kell, hogy szóljon, mert az is nagyon fontos, hogy a barátok szerzésére, majd a megtartásukra is legyen idő, mert általában az ember a párját is barátokon keresztül ismeri meg, vagy legalábbis úgy a legszerencsésebb, és a két legfontosabb dolog az életben szerintem az, hogy az ember szeresse a munkáját, és keressen is vele elég pénzt, a másik pedig a boldog párkapcsolat. Ráadásul nagyon sok dolgot, amit felnőttként elvárnak az embertől - értsen a politikához, a művészetekhez, legyen művelt - nem is tanítják az iskolában, egy csomó felesleges dolgot meg igen.
2022. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Rossz? Szerintem ez nem fekete-fehér kérdés.

Készségtárgyakat (mint a matek és a nyelvek) 45 perces órák alatt, 25-30 fős osztályokban nem lehet elsajátítani, de még 15 fős csoportban sem. Ezeket legalább ennyit kell tanórán kívül is gyakorolni ahhoz, hogy valóban készség szinten sajátítsa el a diák. És mivel a diákok többsége magától nem fog leülni matekot vagy nyelvet gyakorolni, így a házi feladat ebben az esetben nagyon is szükséges. Ha még ennyit sem gyakorolnának, még csapnivalóbb lenne a nyelvtudásuk.

A nem készségtárgyakból, mint pl. történelem, földrajz, biológia, etika, hittan, stb, a házi feladat teljesen felesleges, mert annak semmi értelme, hogy a gyerek másolja le a füzetébe a töritanár által küldött ppt-t, vagy készítsen kiselőadást a földigilisztákról, amit úgyis copy-paste-tel old meg a gyerek a Wikipédiáról. És amíg ilyen felesleges dolgokkal kénytelen foglalkozni, addig is ül az asztalnál, mintha délelőtt nem ült volna már eleget, ahelyett, hogy sportolna valamit. Persze, ha mozgás helyett tiktokozna csak, akkor inkább legyen házija, mert annak még mindig több haszna van, mint a telefonnyomkodásnak és -bámulásnak 10 centiről.

2022. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:
74%

"Miért rossz a házi feladat?"

A házifeladat nem feltétlenül rossz.

Lehetőséget ad az órákon elsajátított anyag önálló alkalmazására és a megértés ellenőrzésére. (Persze, ha ez az órán nem sikerült, akkor a házifeladat gyötrelmes.)

Rászoktat a helyes időbeosztásra és a felelősségtudatra. (Ennek ellenére én is számtalanszor a szünetben írtam meg.)

Vagy hogy egy gyakorlati példát is mondjak: Ha 1-es olyan házifeladatot kapott volna, hogy írja meg a véleményet egy kérdésről és használjon a mondanivalója tagolására bekezdéseket, akkor nem lenne ilyen fárasztó olvasni a kommentjét. :-(

2022. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az #1 ez egy fröccsmámoros hőzöngés. :)
2022. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!