Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sajnos nekem elég sok időbe...

Sajnos nekem elég sok időbe telik, mire rendesen megtanulok egy történelem anyagot, de ez nem jó mert hétköznap másra nem marad időm amiből még készülnöm kellene. Van egy jó módszer a gyors tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős gimis
2022. okt. 22. 14:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg azért a biológiát is nehéz tanulni :(
2022. okt. 22. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Csinálj rövid jegyzetet és csak azt tanuld meg szóról-szóra és akkor legalább meglesz a kettes és foglalkozhatsz mással a maradék idődben!
2022. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Flashcard esetleg?
2022. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért sok idő, mert magolsz és nem érted az összefüggéseket. Az egész történelemben minden összekapcsolódik mindennel.

Próbálj inkább egy egész leckét átnézni, vagy egy-egy leckéhez előzményt keresni az interneten. Ha jobban érted akkor nem kell annyi évszámot meg fogalmat bemagolni mert kb egyértelmű lesz hogy mi miután jön.

2022. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
2-esnek semmi értelme. Amire odajutsz, hogy érettségizned kell töriből semmire nem fogsz emlékezni. Ha rövid jegyzetet csinálsz, akkor azt legalább úgy, hogy érts hogy mi miért történt
2022. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

Kik, mit, mikor?

Ha ezt a három dolgot aláhúzod és megtanulod a leckében, akkor fel tudod rá építeni a "rizsát".

2022. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy a rövid jegyzetnek azért is van értelme, mert amikor érettségizned kell, akkor sokkal kevesebb mennyiséget tudsz átnézni sokkal rövidebb idő alatt. Nyilván időnként ismételni kell, hogy tartósan rögzüljön az anyag!
2022. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom sikerült értelmezni amit írtam :D
2022. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!