Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia! Segítenél? (Kérdésed...

Kémia! Segítenél? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Rezet és alumíniumot tartalmazó fémkeverék 2,00 g-ja sósavból 1,47 dm3 standard nyomású, 25C°-os hidrogéngázt fejlesztett. Határozd meg a keverék tömeg%-os összetételét!
2010. szept. 28. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, számolgattam, nem tudom jó-e, szerintem számolj utána, vagy várj más válaszokat.

Tehát, abból kiindulva, hogy a réz nem reagál sósavval (híg savakkal), csak az alumínium lép reakcióba. Az egyenlet:

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3 H2

Ha a hidrogéngát térfogata V=1.47 dm3 és standard nyomású Vm=24.5 dm3/mol, ebből kiszámolhatod a mólszámát (n= V/Vm) az 0,06 mol. Az egyenletet ha megnézed, 3 mol hidrogén fejleszthető 2 mol alumíniumból, tehát egyenes arányosság miatt 0.04 mol alumíniumod van. Az alumínium moláris tömegét megszorzod a 0.04 mollal, kijön, hogy 1,0792 gramm az alumínium tömege. A 2 grammból kivonva ezt megkapod a réz tömegét ( 0.9208 gramm) Így a százalékos összetétel: 46,04% Cu és 53.96% Al.

Hű, remélem jó :D (Ha nem, nagyon bocsi)

2010. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi de azóta már megcsintem :D
2010. szept. 30. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!