Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MI ezekre a válasz? (Kérdésed...

MI ezekre a válasz? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ez lenne a házim! De a neten ezekre sehol nem találok választ!

1. mi a VII. főcsoport elemeinek összefoglaló neve? Mit jelent ez a szó?

2. Sorold fel a VII. főcsoport elemeit és írd le melyik elem miről kapta a nevét!

3. Ismertesd a fluor, a klór, a bróm és a jód legfontosabb tulajdonságait.

Melyik elem hol fordul elő és mire használják.

Nézz utána ezen elemek élettani és esetleges környezeti hatásainek!


2011. okt. 18. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd a periódusos rendszer címszó alatt.
2011. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már pár dolog-ra megtaláltam a választ már csak az a kérdés hogy honnan származik a neve a fluornak,brómnak, aztácium-nak
2011. okt. 18. 18:47
 3/8 anonim válasza:
100%
A VII. focsoport masik megnevezese halogen elemek, vagy halogenek. A klor a "chlorosz" gorog szobol szarmazik, jelentese meregzold. A brom nevenek eredete szinten gorog:"bromosz" jelentese buzos. A klor zoldessarga merges gaz, fertotlenitesre hasznaljak. A brom rendkivul budos, vorosesbarna szinu folyadek es ha jol emlekszem a fenykep elohivasakor hasznaljak. A jod kristalyos anyag, fertotlenitesre hasznaljak. Konnyen oldodik, pl:. jod+alkohol->jodtinktura. A tul sok jod erelmeszesedest okozhat... Remelem tudtam segiteni:)
2011. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Megvan a regi fuzetem, erdekel meg?:)
2011. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez plusz házi elviéleg a könyvbe nincs benne v ha igen akk késöbb tanuljuk... tehát a könyvben elörébb
2011. okt. 18. 18:54
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a 2. válaszolónak :))
2011. okt. 18. 19:02
 7/8 anonim válasza:

Klor: rendkivul reakciokepes anyag, a levegonel nagyobb surusegu, szintelenito hatasu.

Jod: Acelszurke, reakciokepes, jellegzetes szaga van. Az aluminiumpor reakciojanak termeke.

Fluor: Sargaszold mergezo gaz. Fogkremekben hasznaljak fel, dezodorokban felhajtogazkent is. Ez a freongaz. Edenyek tapadasmentes bevonata fluor es klor tartalmu vegyulet.

Brom: Az egyetlen folyekony nemfem elem.Idegnyugtato hatasu.A fenyerzekeny filmet ezust-bromiddal vonjak be.

2011. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szivesen!:) Remelem tudtam segiteni.
2011. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!