Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene rajtam valaki geometr...

Segítene rajtam valaki geometriából?

Figyelt kérdés
Az ABCD paralelogramma CD oldalán felvesszük a P belső pontot, a CD-vel párhuzamos AB oldalon a Q belső pontot. A PA és QD szakaszok metszéspontja M, a PB és QC szakaszok metszéspontja N. Tegyük fel, hogy MN és AB nem párhuzamosak, és MN a CD egyenesét az X, AB egyenesét az Y pontban metszi. Bizonyítsuk be, hogy DX=BY.

2022. nov. 14. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A másik kérdés is a tiéd?

Ennél konkrétan HOL akadtál el?

2022. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs másik kérdésem csak ez, és a bizonyítás részét kérdezném igazából, mert a rajz az nem elég, mert torzíthat....
2022. nov. 18. 09:53
 3/4 dq ***** válasza:

Szerintem ez egy jó feladat, érdemes megoldanod.


Két segítség:

- használj interaktív programot, pl [link] . Tudod mozgatni a csúcsokat, meg a P-t és a Q-t, és segít "megsejteni" fontos közbenső igazságokat.

- ha nagyon nincs ötleted, végső esetben akár ki is számolhatod. Az állítás affin-invariáns, felteheted hogy ABCD a ((0,0), (0,1) .. ) négyzet, és mondjuk P = (0,p) Q = (1,q).


De tényleg, miért nem oldod meg? Vagy mi történik, ha nem oldod meg? Következő órán kérsz a tanártól egy segítséget ami közelebb visz a megoldáshoz?

2022. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és igen végül a tanár segítségével, de sikerült megoldani. :)
2022. nov. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!