Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helo! Mit jelent az, hogy az...

Helo! Mit jelent az, hogy az atompályán lévő elektron energiáját a pályaenergiával jellemezzük?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Megvan hogy adott pályához mekkora energia tartozik. Igy ha egy elektronnak annyi az energiaja amennyi az ahhoz a palyahoz tartozo energia amin o van.
2022. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A valamely atompályára befogott elektron alacsonyabb helyzeti energiájú, mint a szabad elektron. Ez az oka annak, hogy a pályán levő elektronok kiszakításához munkát kell végezni. Általában a maghoz közelebbi elektronok helyzeti energiája kisebb (abszolút értékben nagyobb), mint a magtól távolabbiaké.
2022. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Az atomok körül az elektronok különböző magasságokban keringenek (nem egy pályán), amelyik közelebb van a maghoz azt nehezebb leszakítani, annak nagyobb az energiája, amelyik távolabb azt könyebb leszakítani, kisebb az energiája.


Ha jólrémlik ami ezeknek az energiáját jellemzi az a spinkvantumszám.

2022. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
#3: Nem jól rémlik. A pályaenergia a fő- és mellékkvantumszám által determinált. Az ugyanazon pályán található, ellenkező spinű elektronok energiája azonos.
2022. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! szerintem így belegondolva ami nem tiszta nekem igazábol az az hogy mit jelent az hogy "jellemezzük, jellemzi" Utána kerestem és csak annyit találtam hogy tulajdonságokat fesorolni, szinonimanak pedig a leírni Esetleg valaki ebben tudna segíteni?
2022. nov. 16. 17:33
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis inkább azt mondom hogy az érdekelne hogy itt ebben a kornyezetben mit jelent a jellemezzük??
2022. nov. 16. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
#4 hát jó rég volt már 2001 akkor érettségiztem belőle, azóta se kellett sehova :(
2022. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JanurikEndreGyorgy ***** válasza:

Gondold azt, hogy egy utasszállító repülőn ülsz. Az, hogy hol ülsz, az jellemez téged. Lehetsz utas, ezen belül turista vagy VIP utas. Ha a kapitányi székben ülsz, te vagy a kapitány.

Egy-egy elektron jellemzője pl. 1s vagy 3d. ebből tudod, hogy hol helyezkedik el az atommagtól és hogy mennyi a helyzeti energiája (- előjel!). És minden széken két elektron ülhet, ellentétes spinnel.

2022. nov. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!