Az iskolai kosárlabdacsapat 56 pontot szerzett az egyik mérkőzésen. Ezt az eredményt két és három pontos dobásokkal érte el.A csapat összesen 25-ször dobott kosarat.Hány három pontos találatot ért el a csapat? Szeretnék segítséget kérni.

2022. nov. 30. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

x db 2 pontos, y darab 3 pontos


2x+3y = 56

x+y = 25 tehát x=25-y


2(25-y)+3y=56

50+y=56

y=6


x=25-6=19


6 darab 3 pontos és 19 darab 2 pontos kosár született.

2022. dec. 5. 00:19