Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hohogyvan ez most a németbe?...

Hohogyvan ez most a németbe? Többi lenn

Figyelt kérdés
a németbe mikor használjuk a zu+infinitive szókapcsolatot?
2010. szept. 30. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

zu+ Infinitiv-et akkor használunk, ha a két tagmondat alanya megegyezik és tulajdonképpen a "hogy" kötőszavas mondatok lerövidítésére szolgál. Tehát, ha például azt akarod mondani németül, hogy "Azt mondtam (én) anyukámnak, hogy (én) 8-kor jövök.", akkor az kétféleképpen lehetséges:

1.: Ich habe meiner Mutter gesagt, dass ich um 8 Uhr komme.

2.: Ich habe meiner Mutter gesagt um 8 Uhr zu kommen.

Ezen kívül az "es ist"-tel kezdődő mondatok esetén is használják a zu+Infinitiv-szerkezetet. Tehát, ha azt mondjuk például, hogy "Tilos a szobában dohányozni."

Az zu+Infinitiv-vel így fest: Es ist verboten im Zimmer zu rauchen.

2010. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:)
2010. okt. 1. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadóba kicsit belekötnék, szerintem a példamondata ebben a formában nem helyes.


Konkrétan: "Ich habe meiner Mutter gesagt um 8 Uhr zu kommen."

Ilyen típusú mondatokban pont nem használják a zu+infinitive szerkezetet, hanem egyszerűen annyit mondanak, hogy: "Ich habe meiner Mutter gesagt, Ich komme um 8 Uhr.

Lehet, hogy az első változat is helyes, de ilyet németektől még soha nem hallottam.

2010. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, épp ez jutott az eszembe,csak hogy írjak egy példát.:D Lehet, hogy nem gondoltam át jól, és igen, most hogy leírtad, látom, tényleg nem a legjobb példamondat volt, amit írtam. De a lényeg, az szerintem érthető volt a mondatból és a magyarázatból is. :) Vagy legalábbis remélem.:D
2010. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a többi az abszolút korrekt volt :)
2010. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

iletve az "ob "

kötőszó után is zu+inf. van :)

2010. okt. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kommen igénél nem hasznàlunk zu+infinitivet.


2 példa


Ich habe meiner Mutter versprochen, meinem Zimmer aufzuräumen.

Megígérem anyukàmnak, hogy kitakarítom a szobàm.


Es ist gut draussen zu sein.

Jó kint lenni.

2017. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!