Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az értelme a mondatelemzésnek?

Mi az értelme a mondatelemzésnek?

Figyelt kérdés
Mi értelme van egy mondatot elemezni? Csak azt ne mondjátok, hogy helyesebben fog beszélni a gyerek. Szerintem az ilyesmiket ki kéne vegyék a tantervből. Annyi sok szép más dolog van amire megtaníthatnák a gyerkőcöket.
2010. szept. 30. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Kötelezően meg kell tanulni, benne van a tantervben ennyi kész nincs mit magyarázni rajta.
2010. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jujj de kommunista válasz jött...köszönöm elvtárs.


Akkor másképp teszem fel a kérdést. Miért került be a tantervbe? Mi a célja az egésznek? Mi haszna származik egy gyereknek ha ezeket tudja? Azért az emberek 90 százaléka elfelejti ezeket és boldogan él, a másik 10 százalék meg magyar szakon tanul tovább.

Nem akarom leszólni a mondatelemzést, csak a hasznára vagyok kíváncsi.

2010. szept. 30. 20:36
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi erővel a tananyag 90%-a fölösleges, mivel úgysem használod az életben. Viszont tanulni nem csak azért tanulunk, hogy aztán mindent fejből elmondjunk, hanem azért, hogy fejleszd az elmédet, hogy később egyetemen vagy akárhol könnyebben meg tudd tanulni a választod szakod követelményeit, stb.
2010. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tényleg helyesebben fog beszélni, ha tudatosan is megérti az anyanyelve felépítését, nem csak ösztönösen használja, mert abban elég sok a hiba -ugye közismert, hogy aki idegennyelvként tanult meg jó szinten egy nyelvet, az gyakran sokkal helyesebben beszéli, mint az anyanyelvűek, mert ő rendszerezetten tanulta.
2010. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, akkor nem leszek lepontozva, ha elárulom a választ. :)


A mondatelemzés nem a magyar nyelv tanulásához kell, hanem általános nyelvészeti ismeret, melyet csak a magyar nyelven keresztül tanítunk meg, mert ez az anyanyelve a tanulónak.


A mondatelemzést az idegen nyelvek tanulásánál hasznosítja gyerek, mert a germán és az újlatin nyelvek többségénél szigorúan kötött a szórend, és ha más helyre teszed az alanyt, az állítmányt, a határozókat, vagy éppen a segédigéket, akkor a mondatok teljesen mást és mást fognak jelenteni.

Ahhoz viszont tudnod kell - legalább magyarul - mi is az az állítmány, alany ...


Ezért van az is, hogy például megtanítjuk az alany 4 fajtáját, holott ebből három (valódi, általános és határozatlan) a magyar nyelv számára elemzés szempontjából ugyanaz, de például németül vagy spanyolul, eszperantóul nagyon nem mindegy, hogy nem tudom, ki tett valamit, vagy nem akarom elmondani. Ld. egy rendőrségi kihallgatáson (határozatlan vagy általános alanyt használsz - e)

2010. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

azért kellene tanulnod bármit, hogy ne maradj ilyen sötét, mint most vagy.

(ha esetleg nem értenéd, a kommunistázásod undorít)

2010. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valóban az idegennyelv-tanuláshoz kell.
2010. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyugalom senki se lett lepontozva, csak az antikomcsis válaszadó. Neki csak azt üzenem, hogy a demokráciában joguk van az embereknek feltenni a "miért" szócskát és joguk van elvárni, hogy ésszerű magyarázatot kapjanak. És ha nem tudtam és meg mertem kérdezni attól még nem vagyok sötét.
2010. okt. 1. 16:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért kell megtanulni, hogy ha esetleg te is nyelvtan tanár leszel, akkor meg tudd majd tanítani :).


Amúgy szerintem is az idegennyelv tanuláshoz kellhet.

2010. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
29%

én nemazért mondom de mielőtt elkezdtem volna ezt a sok marhaságot tanulni a mondatelemzésről már azelőtt nagyon szépen megtudta tanulni németül egy majdnem középfokut, a sok hülye kifejezés nemkell csak érteni kell a nyelvet, és megtanulni egyáltalán nemkell hozzá alany állitmány stb.

Röviden és tömören szerintem semmi értelme:D

2010. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!