Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem jó a megoldasom?

Miért nem jó a megoldasom?

Figyelt kérdés

Logikai felmérés volt az iskolában és már volt eredmény hirdetés, de nem írják ki hogy miért nem jó a válaszom csak annyit hogy rossz.Ebben szeretnék segítséget kérni. A feladat kB ez volt:

Van két óra, az egy 15 mp-t késik, hány óra az az idő egy nap alatt amikor azonos időt mutatnak?

Én válaszként azt írtam 12, esetleg le tudnátok vezetni, vagy képletesen leirni a hogy miért nem jó és mi a helyes megoldás , kíváncsi vagyok.



2022. dec. 12. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

ha digitális és nincs másodperc kijelzés, akkor minden percben van 45 mp időtartartam, amikor ugyanazt mutatják.

ha analóg, nincs másodperc mutató és a percmutató ugrál és nem folyamatosan halad, akkor szintén.

2022. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerű. A lassabb óra egy nap alatt 15 mp késik. Egy nap 86400 mp (24óra × 60perc × 60másodperc). 1 másodperc késés (ami már látható) ennek 1/15-ödöd része, azaz 5760 másodperc, ami 96 perc. Tehát a két óra 1 óra 36 percig mutat azonos időt.
2022. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:

Érdekes módon az első és a második válasz is helyes, csak nem ugyan arra a kérdésre válaszoltak.

Bár a kérdésből nem teljesen egyértelmű, hajlik rá, hogy az első válaszoló válaszolt a valódi kérdésre, ami a tesztben volt, hiszen ha azt mindjuk minden egyéb részlet nélkül, hogy az órám 1 percet késik, akkor nem minden nap 24 óra helyett 23;59-et mozdul, hanem ma is, holnap is, azután is 1 perccel mutat kevesebbet, mint a pontos idő.

2022. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egyszerű. A lassabb óra egy nap alatt 15 mp késik."


ilyen nincs a feladatban. ezt csak álmodtad.

2022. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rajottem a megoldásra, és tényleg elég egyszerű, én hülye meg számolgattam össze-vissza
2022. dec. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!